Aktywny weekend – Warszawa i Świętokrzyskie

Aktywny weekend – Warszawa i Świętokrzyskie

Naprawdę intensywny weekend za nami. Z naszym partnerem sprzątaliśmy nad Wisłą, a potem udaliśmy się na spływy rzekami Kamienną i Nidą w woj. świętokrzyskim.

W stolicy ekipa porządkowa z firmy PepsiCo, która jest sponsorem oficjalnym letniej edycji Operacji Czysta Rzeka posprzątała nad Wisłą. Było sporo śmieci, ale chętnych do porządkowania także wielu. Dziękujemy za zaangażowanie. Macie zielone serca.

Zobaczcie, jak było w Warszawie.

W sobotę śmieci na rzece Kamienna w Świętokrzyskiem nas dosłownie przytłoczyły. Było ich tak dużo, że worki z odpadami musieliśmy pozostawiać osobom napotkanym na brzegu, bo nie byliśmy w stanie dalej płynąć. Dodatkowo rzeka jakby nie chciała kolejnych przybyszy, trasa była trudno i wymagała od nas sprawności fizycznej i siły do przetransportowywania canoe. W sumie zebraliśmy 5 worków śmieci. Byliśmy tak zmęczeni, że niestety nie dotarliśmy na Świślinę. Za to już w niedzielę na Nidzie mogliśmy odpocząć – zebraliśmy tylko kilka butelek. Brawo dla społeczności lokalnej za utrzymywanie tego odcinka w czystości i dla odpowiedzialnych turystów, którzy tam przebywali.

Relacja foto z tego regionu poniżej.

A tymczasem na weekend 30.07 – 1.08. wyruszamy do Lubelskiego. Będziemy spływać i porządkować Białą Ładę, Wieprz i Bukową. Wypatrujcie naszych czerwonych canoe oraz szukajcie nas w miasteczku Festiwalu Języka Polskiego w Szczebrzeszynie!

Spotkajmy się nad rzeką!