Mamy 77 sztabów, 60 akcji lokalnych i 471 wolontariuszy!

Mamy 77 sztabów, 60 akcji lokalnych i 471 wolontariuszy!

Chętnych do sprzątania w całej Polsce nie brakuje. 15 marca mieliśmy zweryfikowane 77 sztabów i potwierdzone 60 akcji lokalnych oraz 471 aktywnych wolontariuszy. Drugie tyle sztabów czeka na naszą weryfikację.

Od ponad tygodnia można rejestrować się do 3. edycji Operacji Rzeka. Na naszej interaktywnej mapie codziennie przebywa zweryfikowanych sztabów i akcji lokalnych. W systemie wyświetla się coraz więcej wolontariuszy. Co nas bardzo cieszy 1/3 z nich to osoby małoletnie, które będą sprzątać pod opieką dorosłych. Zapowiadają się więc rodzinne porządki na łonie natury w całej Polsce!

REJESTRACJA WCIĄŻ OTWARTA

Jeśli chcesz dołączyć do naszej akcji, znasz miejsce wymagające operacji, to wciąż możesz to zrobić. Zarejestruj sztab na naszej stronie internetowej w terminie do 6 kwietnia i zatroszcz się o wolontariuszy. Otrzymasz od nas plakaty promujące akcję, a tuż przed akcją pakiety dla swojej ekipy – koszulki, rękawice i worki na śmieci.

Wolontariusze mogą rejestrować się do 10 kwietnia, dopisując się do już istniejących, czyli zweryfikowanych sztabów na naszej stronie. Może ich także zapisywać szef sztabu bezpośrednio w panelu szefa sztabu (online).

INAUGURACJA W ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

22 marca zainaugurujemy sprzątanie rzek i okolic, zachęcając do akcji lokalnych w całej Polsce. Przypominamy, że nie musimy sprzątać wyłącznie okolic położonych blisko rzek czy nad wodą. Jeśli znajdują się obok Was atrakcyjne przyrodniczo miejsca i chcecie zadbać o ich czystość, to zapraszamy to udziału w naszej akcji. Nikogo nie wykluczamy. Weźcie śmieci w swoje ręce!

OPERACJA RZEKA 2021 na START!