Operacja Rzeka 2021 – chcę wziąć udział!

Operacja Rzeka 2021 – chcę wziąć udział!

Cenisz przyrodę i lubisz przebywać na świeżym powietrzu? Nie zgadzasz się na to, by śmieci były stałym elementem naszego otoczenia? Chcesz mieć wpływ na to, jak nasz świat będzie wyglądał w przyszłości? Czujesz się społecznie zaangażowany i chętnie bierzesz sprawy w swoje ręce? Mamy dla Ciebie propozycje.

Załóż swój sztab lokalny

Na naszej stronie internetowej pojawi się formularz online umożliwiający rejestrację sztabu. Choć założenie sztabu to duże wyzwanie, to jeśli masz już za sobą koordynację społecznych inicjatyw, poradzisz sobie doskonale! Bazuj na doświadczeniu współpracy z ludźmi, na których możesz polegać, w myśl tego, że razem “z niejednego pieca chleb jedliście”. Zbierz grupę znajomych, przyjaciół i załóżcie razem sztab! Masz szansę zostać jego szefem.

Dołącz do akcji jako wolontariusz 

Jeśli nie czujesz się na siłach, by samodzielnie koordynować lokalną akcję, wyszukaj sztab już istniejący najbliżej Ciebie i zapisz się do niego. Ewentualnie podrzuć myśl założenia sztabu lokalnemu liderowi lub organizacji pozarządowej, a sam zostań członkiem tej ekipy jako wolontariusz. Rejestracja odbywać się będzie on line za pomocą formularza dostępnego na naszej stronie internetowej. Jeśli ukończyłeś 18 lat możesz to zrobić samodzielnie, natomiast osoby poniżej 18. roku życia mogą brać udział wyłącznie pod opieką i odpowiedzialnością rodziców lub dorosłych opiekunów. 

Śledźcie nasze komunikaty, żeby nie przegapić terminów zgłoszeń! Szczegóły podamy wkrótce.