Operacja Rzeka edukacyjnie

Operacja Rzeka edukacyjnie

W ramach letniej edycji organizujemy spływy porządkowe na polskich rzekach, ale także spotykamy się na festiwalach i rozmawiamy. Pojawiamy się z naszymi gośćmi, ekspertami w tematach wody i rzek, jesteśmy zapraszani do udziału w dyskusjach w tematach eko, a także organizujemy spotkania edukacyjne. Ostatnio byliśmy na Olsztyn Green Festival, wybieramy się do Cieszanowa, a następnie do Katowic.

W piątek 12 sierpnia Iza Sałamacha - nasza rzeczniczka prasowa miała przyjemność wystąpić z prof. m na Olsztyn Green Festival 2022 w panelu „Ziemia do naprawy”. Prof. z perspektywy makro, a Iza z perspektywy mikro opowiadali o tym, co się dzieje wokół nas, jak oddziałujemy na naturę. Było pesymistycznie w kontekście Odry i optymistycznie w kontekście tego, co mogą robić sami obywatele, czyli my - organizatorzy akcji społecznych i wolontariusze. Spotkanie odbyło się w strefie eko, której patronuje Dobra Energia Dla Olsztyna, z którą współpracujemy w tegorocznej edycji.

W czwartek 18 sierpnia podczas festiwalu w Cieszanowie pojawi się nasz gość, Marcin Grabowski, z tematem "Ekosystemy wodne jako hotspoty bioróżnorodności entomofauny wodnej i lądowej - funkcje, rola, zagrożenia, przyszłość". Naszego prelegenta szukajcie w strefie NGO o godz. 14.15.

Kolejne spotkanie - mini warsztat wraz z akcją w mieście - 24 sierpnia w Kato Urban Corner pn. "Czy sprzątaniem można uratować świat?" Partnerem naszej aktywności w Katowicach jest Epson, który wspiera nas już od 2 lat.

Szczegóły w wydarzeniu.

Serdecznie zapraszamy!