Operacja Rzeka na Podkarpaciu

Operacja Rzeka na Podkarpaciu

W miniony weekend koncertem projektu Sviatyj zainaugurowaliśmy naszą obecność na wydarzeniach kulturalno-rekreacyjnych. Podczas Festiwalu Folkowisko sprzątaliśmy w plenerze, a nasz ekopatrol nad Sanem, Wisłokiem i Tanwią. Zebraliśmy ponad ćwierć tony odpadów!

W piątek (9.07) zmierzyliśmy się z Sanem. Mieliśmy sporo pracy, bo śmieci było wyjątkowo dużo, a popłynęliśmy na odcinku Racławice-Stalowa Wola (ok. 10 km).

W sobotę (10.07) walczyliśmy na Wisłoku i tutaj też opadały nam ręce. Przydałoby się znacznie więcej ochotników i zorganizowanie specjalnej akcji. Z wody wyciągnęliśmy rower, sprzęt AGD i opony, a nawet sklepowe koszyki… To wszystko na ok. 10 km trasie Frysztak-Markuszowa.

W niedzielę (11.07) dotarliśmy nad Tanwię i po 2 dniach pływania w odpadach, tutaj odpoczęliśmy. Rzeka (docinek Stare Króle –  Zynie  ok. 7 km) okazała się naprawdę czysta, tylko pół worka śmieci.

To był naprawdę pracowity weekend. Dziękujemy za wsparcie ekipy canoe oraz wolontariuszom i organizatorom festiwalu za akcję w Gorajcu!

     Szykujemy się już na kolejny weekend do Wielkopolski i Lubuskiego. Tam nasza sprawdzona ekipa z wiosennej edycji z sołtysem Orzechowa na czele ruszy na sprzątanie Warty, Obry i Noteci.

Do zobaczenia nad rzeką!