Świętujemy Dzień Ryby

Świętujemy Dzień Ryby

20 grudnia obchodzimy Dzień Ryby. Przy tej okazji chcemy zwrócić uwagę, żeby dbać o ich naturalne środowisko. Dzięki temu nie będą pływać w śmieciach i odżywiać się naturalnie, bez mikro plastiku.

Czy wiesz, że w 2050 roku w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb? Każdego roku do mórz i oceanów trafia ok. 8 mln ton plastiku. Jeśli to tempo zostanie utrzymane, już niedługo w oceanach może być więcej plastiku niż ryb…
Ryba 🐟 gości w naszym logo od początku i symbolizuje naszą dbałość o życie pod i nad rzeką. Dlatego nie mogliśmy pozostać obojętni wobec tego święta.

Dzień Ryby został ustanowiony przez Stowarzyszenie Empatia w 2003 roku. W zamierzeniu ma stanowić inspirację dla działań związanych z ochroną ryb oraz przyczynić się do postrzegania ich jako istot zdolnych do odczuwania. Przypominamy więc, że ryby nie są przedmiotami i czują ból, a ludzie – jedząc coraz więcej ryb – powinni obchodzić się z nimi w sposób humanitarny. Warto o tym pamiętać, przygotowując wigilijne potrawy.

Przy okazji życzymy udanych prezentów pod choinką, bo wtedy jest szansa, że na dłużej zostaną z Wami i nie wylądują na śmietniku 😉 Przy upominkach dla innych możecie z kolei pomyśleć o ekologicznych opakowaniach lub w ogóle z nich zrezygnować.