Weekendowe spływy na Mazowszu za nami

Weekendowe spływy na Mazowszu za nami

W ten weekend zawitaliśmy do centralnej Polski, by spłynąć Wisłą, Pilicą i Świdrem. To był już przedostatni przystanek na naszej letniej mapie akcji.

„Lecz najmilsze i najzdrowsze Przecież, człeku, jest Mazowsze…”. Tak o Mazowszu pisał Wincenty Pol, a my z pełnym przekonaniem musimy stwierdzić, że dzięki weekendowej wizycie naszego patrolu mieszkańcom okolicznych rzek i turystom jest jeszcze milej i na pewno jeszcze zdrowiej! Lubimy wyzwania, dlatego naszą wyprawę (20.08.21) rozpoczęliśmy od królowej rzek – Wisły. Pokonaliśmy odcinek od Plaży Wilanów Zawady po Warszawskie ZOO. Dosyć wyjątkowa jak dla nas, bo wielkomiejska trasa, okazała się być dosyć kapryśna. Ze względu na wartki nurt i rozmiar koryta śmieci nie zawsze były łatwo dostępne, ale udało się nam oczyścić stolicę z dwóch worków odpadów.

Zaskakujące „efekty” osiągnęliśmy za to na rzece Pilicy (21.08.21). Dosyć krótka bo 14-kilometrowa trasa zaserwowało naszej ekipie zaskakującą… ilość butów. Połów klapek różnych fasonów i rozmiarów zdawał się nie mieć końca, a my cały czas zachodzimy w głowę skąd one znalazły się tam w takiej ilości?!

Wyprawę zakończyliśmy spływem po rzece Świder (22.08.21), której koryto obejmuje wodny rezerwat przyrody. Pięć godzin walki z nurtem wynagrodziły nam widoki tworzone przez liczne przełomy, zakola i wodospady oraz nadbrzeżną roślinność. No i oczywiście satysfakcja z solidnie wykonanej pracy, której dowodem były kolejne worki śmieci.

 

A tymczasem zapraszamy na ostatnie akcje na Lubelszczyznę i na finał tegorocznej edycji. Posprzątamy Wieprz, Bug i Krznę. W sobotę w Janowie Podlaskiem podsumujemy to, co wydarzyło się  w tym roku, również artystycznie. Szczegóły tutaj.

Do zobaczenia!