Za nami tydzień akcji lokalnych!

Za nami tydzień akcji lokalnych!

9 sztabów, 12 akcji lokalnych i ponad 180 wolontariuszy tak wygląda plan tygodniowej aktywności Operacji Czysta Rzeka w regionach. Wielki zapał i entuzjazm towarzyszy Wam od początku w każdej lokalizacji, gdzie sprzątacie śmieci. Jesteśmy z Was dumni. Tym, którzy mają już porządki za sobą ślemy podziękowania, a za tych, co jeszcze aktywności mają przed sobą trzymamy kciuki!

W tygodniu 27 marca – 3 kwietnia akcje zaplanowały sztaby w Olsztynie, Łomazach, Kłodzie, Kijanach Kościelnych, Warszawie, Różance, Legnicy, Słupnie, a także w Gorey w Irlandii. Wcześniej odbyły także akcje w Lublinie i Osjakowie. Cieszy nas, że jesteście z nami mimo pandemii i że przestrzegacie zasad bezpieczeństwa.

Zachęcamy Was do przesyłania nam swoich relacji z wydarzeń na adres iza@operacjarzeka.pl. Nie muszą być długie, wystarczy liczba uczestników, zebrane liczby worków, ew. waga odpadów, opisane spektakularne znaleziska i kilka zdjęć.

Tak np. wyglądała akcja w Olsztynie:

  • Ponad 40 wolontariuszy wzięło śmieci w swoje ręce w Lesie Miejskim nad Jeziorem Długim.
  • Zebrano 61 worków, w tym sporo gruzu i złomu budowlanego, a także wózek, ubrania, spalone łóżko, grille, drzwi i wiadra. Najwięcej było butelek szklanych i plastikowych oraz puszek. Wagowo to była ponad tona odpadów!

Jest nas już ponad 2000 do ponad 200 akcji w ramach 3. edycji Operacja Rzeka.

Do zobaczenia nad rzeką!