Zainaugurowaliśmy akcje lokalne w Światowy Dzień Wody

Zainaugurowaliśmy akcje lokalne w Światowy Dzień Wody

Sztab Główny w spływie porządkującym zainaugurował 22 marca akcje w ramach 3. edycji Operacji Rzeka. Przedstawiciele sztabu i ich przyjaciele popłynęli z nurtem rzeki Bug z Drohiczyna do Bużysk.

Apetyt był znacznie większy, ale ostatecznie pogoda zadecydowała o tym, że trasa została skrócona. W akcji inaugurującej wykorzystano 3 kajaki – zebrano 4 worki śmieci, które wyłowiono z powierzchni wody. Znalezione odpady to głównie butelki i puszki po napojach, pozostałości wędkarskie i związane z grillowaniem na brzegu.

Startując w Światowy dzień Wody chcieliśmy pokazać, że troska o zasoby wodne, o przyrodę, nie zna granic, że warto to robić, ograniczając jej zużycie, ale także poprzez utrzymanie jej w czystości. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za otaczającą nas przyrodę. Zatroszczmy się więc o czyste rzeki i okolice, uwolnijmy je od zalegających śmieci. Nasza akcja udowodniła, że wciąż mamy co robić – śmieci są wokół nas, a my nie wstydzimy się wziąć śmieci w swoje ręce.

Kolejne akcje w regionach już w tym tygodniu, m.in. w Łomazach, na Bielanach w Warszawie czy w Olsztynie. Przypominamy, że rejestracja wciąż otwarta.

Do zobaczenia nad rzeką!