FUNDACJA INTER CARS – KATARZYNA OLEKSOWICZ

Po raz kolejny Fundacja Inter Cars dołącza do Operacji Czysta Rzeka! Jesteśmy Partnerem Głównym tegorocznej akcji.

Misją Fundacji Inter Cars jest wspieranie rozwoju dostępnej, bezpiecznej oraz odpowiedzialnej mobilności, dla ludzi i klimatu. Skupiamy swoje działania w czterech obszarach, jakimi są: rozwój kompetencji przyszłości, ochrona zdrowia, bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz troska o środowisko naturalne. Budujemy także wolontariat, którego działania koncentrowane są wokół wymienionych wcześniej obszarów.

Wierzymy, że działania lokalne powodują globalną zmianę. Po sukcesie zeszłorocznej edycji czuliśmy, że możemy zrobić więcej i jeszcze lepiej wykorzystać potencjał zgromadzony w pracownikach i społeczności zebranej wokół Grupy Kapitałowej Inter Cars W tym roku ponownie ruszymy nad wybrane rzeki, aby posprzątać zalegające tam śmieci. Przeprowadzimy również program edukacyjny, w którym weźmie udział młodzież działająca w szkolnych kołach wolontariatu i przyrodniczych. Dzięki udziałowi w tym programie uczniowie z wybranych szkół podstawowych zdobędą wiedzę na temat fauny i flory ekosystemów wodnych, wezmą udział w analizie hydrologicznej rzek oraz wspólnie je posprzątają. To doskonała okazja nie tylko do zrobienia czegoś dobrego na rzecz środowiska, ale także do poszerzenia wiedzy i wspólnego spędzenia czasu z rówieśnikami na świeżym powietrzu.

Zawsze, kiedy widzę śmieci podczas spaceru w lesie czy nad rzeką, czuję ogromną niezgodę na tę sytuację. Po raz kolejny bierzemy udział w Operacji Czysta Rzeka, bo chcemy dokonać konkretnej zmiany w środowisku, angażując w nasze działania młodzież i całą społeczność Inter Cars. Razem możemy więcej!

Zapraszamy, spotkajmy się wszyscy nad rzeką! Do zobaczenia 😊

Katarzyna Oleksowicz, Członkini Zarządu Fundacji Inter Cars

Nasza strona używa plików cookie (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych, więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności