Uznajemy wyjątkowość otaczającej nas natury oraz bogactwo unikalnej fauny i flory naszych regionów, a także jedyny w swoim rodzaju ich niepowtarzalny krajobraz. Szanujemy przyrodę i pielęgnujemy postawy aktywnej ochrony integralności natury.

Dlatego chcemy zaangażować wszystkich, którzy widzą potrzebę i czują odpowiedzialność za poprawę stanu środowiska naturalnego, do podejmowania natychmiastowych, konkretnych i wymiernych działań prośrodowiskowych.

Nie jesteśmy organizacją ekologiczną. Jesteśmy akcją społeczną. Akcją tworzoną przez  grupę ludzi, którzy zachęcają innych do tego aby wzięli sprawy w swoje ręce i zadbali o swoje najbliższe otoczenie. Nie piszemy manifestów ani nie mamy ,,filozofii”,  które by nas określały i sytuowały w określonych dziedzinach. Jesteśmy ,,działaniem,”  która nie wyklucza i daje możliwość zaangażowania każdemu, kto chciałby choćby w najmniejszym stopniu zmienić swoją okolicę. Stawiamy na lokalne społeczności, ale myślimy globalnie.

Chcielibyśmy zostawić przestrzeń w której żyjemy co najmniej w takim stanie jaką ją sami zastaliśmy. Chcemy aby kolejne pokolenia mogły cieszyć się światem i przyrodą, która umożliwi im naturalny rozwój dzięki zasobom, które uda nam się dla nich zachować i  ochronić.