Akcja "Czysta Myśla"

Sztab: Akcja "Czysta Myśla"

Data akcji: 08-05-2022

Liczba uczestników: 5/25

Lider: Krzysztof Bukowski
tel. 604728846

E-mail: bukowski.k@gmail.com

OPIS AKCJI

Już wkrótce - 8 maja odbędzie się pierwszy etap XX Akcji Sprzątania Myśli – akcji zrzeszającej miłośników przyrody, którzy rzucają tego dnia wszystko i wyruszają na spacer w teren, by oczyścić rzekę Myślę oraz jej brzegi z zalegających nad jej brzegami śmieci. Niesamowite wydarzenie organizowane przez Sztab miłośników czystej natury ma jeden bardzo ambitny cel – oczyścić rzekę aż do ujścia. Czy to się uda? Zależy to od naszego wsparcia!  

Wszyscy jesteśmy już zmęczeni otaczającą nas rzeczywistością, a jak wiadomo spędzanie czasu na łonie natury może znacząco poprawić nasze samopoczucie. A jeśli możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i pójść na spacer i zarazem pomóc przyrodzie? Taka okazja nadarza się  8 maja! Tego dnia wielu ochotników i wolontariuszy (z różnych miejscowości i wsi leżących wzdłuż Myśli) wybiera się na akcję „XX Sprzątanie Myśli ”, by uwolnić tę piękną rzekę od zalegających w niej śmieci. Pełni zapału miłośnicy przyrody będą przeczesywać brzegi w poszukiwaniu odpadków, a kilkanaście kajaków wyłowi te niesione nurtem rzeki. Oprócz wywiezienia ogromnych ilości śmieci, które zagrażają środowisku i ludziom, akcja ma na celu edukowanie na temat naszego wpływu na otaczające nas środowisko, ale także zintegrowanie osób, którym los rzek nie jest obojętny. Wszystko oczywiście odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.  

Myśla jest tego warta! 

XX Sprzątanie Myśli  to akcja wspólnie organizowana przez grupę ludzi, która po raz kolejny pokazuje, że można wspólnie zrobić coś pięknego dla przyrody. Przez wszystkie poprzednie lata udało się oczyścić Myślę z wielu tysięcy odpadów, setek gabarytów! Jak będzie w tym roku? To zależy również od Ciebie! 

Każdy, kto chciałby dołączyć tego dnia do działania może odnaleźć na liście swoją miejscowość i skontaktować się ze sztabem. Osoby, które chciałyby wesprzeć inicjatywę, lecz nie mogą tego dnia wyruszyć teren, mogą pomóc w organizacji wydarzenia – wszystkie ręce na pokład, bo Myśla jest tego warta! 

5
0
0
0

Sprawdź inne akcje Operacja Czysta Rzeka

Inter Cars - Gorzów Wielkopolski

Data akcji: 2022-09-03

Dzień: Sobota 03.09.2022Czas : godz. 10.00 – 14.00

Browar w Leżajsku x Grupa Żywiec

Data akcji: 2022-09-30

30 września wspólnie posprzątamy Leżajsk.

Weekendowe Sprzątanie Kamiennej z okazji Dnia Ziemi

Data akcji: 2022-04-23

Z okazji Dnia Ziemi  w weekend 23-24 kwietnia  sprzątać Rzekę Kamienną...

WARTA-warta posprzątania!-3-

Data akcji: 2022-04-23

W tym roku dołączamy do ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka. Razem posprz...

Czysta Krzna 2022

Data akcji: 2022-04-09

Sprzątanie Krzny w ramach ogólnopolskiej akcji OperacjaCzysta Rzeka to już w Mi...

Akcja 3 Gmina Mieroszów

Data akcji: 2022-04-20

Zapraszamy wolontariuszy na wspólne sprzątanie rzeki Ścinawka. Rejestracja uczestni...