skip to Main Content

York PL – Filip Makowski

York PL niezmiennie od 29 lat jest Partnerem w porządku. Misja naszego przedsiębiorstwa definiuje nie tylko zakres działalności czy przejrzyste relacje w biznesie. Partnerstwo rozumiemy jako coś więcej. Jesteśmy organizacją odpowiedzialną społecznie i dużą wagę przywiązujemy do aspektów ekologicznych. Chętnie angażujemy się w działania na rzecz społeczności lokalnej.

Nasza siedziba mieści się w Bolechowie k. Poznania – w pobliżu rzeki, malowniczych terenów zielonych i obszarów Natura 2000. Sam często wsiadam na rower i drogę do pracy pokonuję nad brzegiem Warty, podziwiając piękno natury o każdej porze roku, ale niestety napotykając też na tej trasie liczne śmieci. Dostrzegam konieczność troski o otoczenie. Stąd też decyzja o udziale w akcji Operacja Czysta Rzeka. 

Troska o środowisko naturalne to nieodłączny element naszej działalności. Kładziemy nacisk na doskonalenie procesów i wdrażamy proekologiczne działania na każdym etapie produkcji. 

Stosujemy inteligentne systemy oświetlenia, a budynki i woda ogrzewane są ciepłem dostarczanym przez pracę maszyn produkcyjnych. Dbamy o prawidłową segregację odpadów, a także sukcesywnie zwiększamy ilość materiałów pochodzących z recyklingu w bieżącej produkcji. Przykładowo, włosie mioteł oraz zmiotek York powstaje w 100% z przetworzonych odpadów pokonsumenckich. Wykorzystujemy również surowce odnawialne – bambus, bawełnę, celulozę oraz sizal.
Stawiamy na jakość i trwałość wyrobów, by jak najdłużej służyły naszym klientom. 

W 2019 roku poszerzyliśmy nasze portfolio o linię artykułów ECO Natural By York, chcąc jeszcze bardziej podkreślić potrzebę wspólnej troski o przyszłość naszej pięknej planety. Staramy się budować świadomość ekologiczną i stale zachęcamy naszych współpracowników i klientów do zmiany nawyków – nawet podczas codziennych, często rutynowych czynności, takich jak chociażby porządki czy zakupy. Wierzymy, że każdy z nas może mieć istotny wkład w ochronę środowiska. 

Jedną z wartości York PL jest ciągłe doskonalenie. Nie stajemy w miejscu i pracujemy nad dalszym rozwojem marki ECO Natural By York. Poszukujemy odpowiednich surowców i technologii, które ułatwią klientom świadomy wybór przyjaznych dla środowiska produktów używanych na co dzień. 

Najbliższe miesiące poświęcimy z pewnością na zwiększenie wykorzystania materiałów z recyklingu
w cyklu produkcyjnym. Decydując o nowych inwestycjach każdorazowo bierzemy pod uwagę aspekt wpływu na środowisko, stawiamy na minimalizację zużycia energii, dodatkowo w bieżącym roku planujemy pozyskiwanie energii z paneli fotowoltaicznych. 

Stale angażujemy się w lokalne, proekologiczne inicjatywy. Operacja Czysta Rzeka to jedna z wielu akcji, w których zamierzamy brać udział. 

Filip Makowski, Prezes Zarządu York PL