skip to Main Content

Witamy na pokładzie Akcji Operacja Czysta Rzeka 2021

Wielkie dzięki, że dołączyliście do tegorocznej edycji Akcji Operacja Czysta Rzeka. Mamy nadzieję, że oprócz tego że razem posprzątamy kawałek Polski to przy okazji będzie to ciekawa przygoda, a przede wszystkim fajna zabawa.

logo_white_bg_800x800

Działania Szefa Sztabu

Krok 1

Uzupełnij dane kontaktowe do Sztabu w zakładce Dane Sztabu i zapoznaj się z dokumentami Szefa Sztabu, w szczególności z Instrukcją dla Szefa Sztabu.

Krok 2

Wydrukuj Regulamin Akcji Operacja Czysta Rzeka, umieść na nim swój podpis i datę. Następnie odeślij skan podpisanego dokumentu lub dokument podpisany profilem zaufanym na adres e-mail sztaby@operacjarzeka.pl lub pocztą tradycyjną: Operacja Czysta Rzeka, Rynek 12, 08-200 Łosice.

Krok 3

Dodaj swoją akcję sprzątania w zakładce Akcje Lokalne. Po weryfikacji przez Sztab Główny pojawi się ona na mapie Akcji Operacji Czysta Rzeka, a Ty dostaniesz powiadomienie mailem. Jeśli nie widzisz jej na mapie to  upewnij się, czy współrzędne Akcji wypełnione są poprawnie.

USTAL SPOSÓB ODBIORU ODPADÓW kontaktując się z lokalnym samorządem lub operatorem obsługującym odbiór odpadów w Twojej gminie.

Pomogą Ci w tym wzory pism, które znajdziesz poniże w Dokumentach Szefa Sztabu.

Uwaga

Warunkiem otworzenia rejestracji Wolontariuszy jest ustalenie sposobu odbioru odpadów. Do tego momentu Twoja Akcja będzie widoczna na mapie, ale Rejestracja będzie ograniczona do Panelu Szefa Sztabu.

W razie trudności skontaktuj się ze Sztabem Głównym.

po zakończeniu akcji sprzatania …

odpady

Zadbaj o odbiór odpadów przez lokalny samorząd lub operatora oraz sprawdź czy miejsce złożenia odpadów jest uprzątnięte.

raport

Wypełnij krótki raport z działań w zakładce Akcje Lokalne edytując dane Twojej Akcji.

dokumentacja 

Prześlij sprawozdanie fotograficzne i/lub video z działań Twojego Sztabu mailem na  adres sztaby@operacjarzeka.pl.

Dokumenty Szefa Sztabu

Instrukcje

Instrukcja dla Szefa Sztabu
Zapoznaj się z tym dokumentem. Wyjaśnia on dokładnie co powinieneś zrobić w kolejnych krokach.

Instrukcja współpracy z mediami
Wskazówki współpracy z mediami.

Oświadczenia

Oświadczenie opiekunów ( > plik do edycji )
Zadbaj o podpisanie oświadczenia przez opiekunów prawnych oraz o opiekę nad Wolontariuszami niepełnoletnimi przez osoby dorosłe podczas Akcji.

Zgłoszenie Wolontariusza
Dokument do podpisania przez Wolontariuszy dodanych w Panelu Szefa Sztabu.

Zaświadczenie o udziale w Akcji ( > plik do edycji )
Dokument poświadczający udział w Akcji Lokalnej często potrzebny młodzieży szkolnej.

Odbiór odpadów

Wzory pism
Do instytucji odpowiedzialnych za odbiór odpadów.

Pismo 1: List do samorządu lokalnego  ( > plik do edycji )
Pismo 2: List do operatora lokalnego ( > plik do edycji )
Pismo 3: List do sponsora ( > plik do edycji )

Regulamin

Regulamin Akcji Operacja Czysta Rzeka 2021
Zapoznaj się z Regulaminem Akcji.
Wydrukuj Regulamin Akcji Operacja Czysta Rzeka, umieść na nim swój podpis i datę. Następnie odeślij skan podpisanego dokumentu lub dokument podpisany profilem zaufanym na adres e-mail sztaby@operacjarzeka.pl lub pocztą tradycyjną: Operacja Czysta Rzeka, Rynek 12, 08-200 Łosice.

Materiały operacyjne

Grafika 1 – wydarzenie

Grafika 2 – wydarzenie

Plakat

Plakat – Finał Akcji

Podziękowania – 1

Podziękowania – 2

Logotyp Operacji Czysta Rzeka

Pytacie o możliwość wykorzystania logotypu na Waszych materiałach operacyjnych (zdjęciach do wydarzeń na FB lub Instagramie), więc udostępniamy i podpowiadamy jak korzystamy.

LOGOTYP
Używamy znaku w dwóch wersjach: na ciemne i na jasne tło. Udostępniamy Wam obie. Pliki png z przezroczystym tłem do nałożenia bezpośrednio na zdjęcia, lub dla bardziej doświadczonych grafików wersję wektorową w formacie pdf.

CZCIONKA
Używamy czcionki Montserrat, zaprojektowanej przez kwartet Julieta Ulanovsky, Sol Matas, Juan Pablo del Peral, Jacques Le Bailly. Możecie pobrać ją tutaj lub bezpośrednio z google fonts – tutaj.

KOLORY
W opisach używamy 3 kolorów:

BIAŁY: na ciemnych tłach
kod HEX: #FFFFFF
CIEMNY GRANAT: na jasnych tłach
kod HEX: #1D325F
JASNY NIEBIESKI: na jasnych i ciemnych tłach
kod HEX: #4FBFEA

Sztab Główny – kontakty

Joanna Jaszczuk
Sekretariat Sztabu Głównego
rzeka@operacjarzeka.pl
tel. 530 930 019

Odpowiedzialna za korespondencję, maile, telefony oraz pierwszą linię frontu informacyjnego. Pilnuje abyście otrzymali swoje pakiety operacyjne. Pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00. Jeśli nie odbiera to oddzwoni. Najszybszą formą kontaktu jest adres e-mail.

Iza Sałamacha
Wsparcie medialne i promocyjne w mediach
iza@operacjarzeka.pl
tel. 609 900 492

Współpraca z tytułami, nadawcami i portalami. Pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00. Jeśli nie odbiera to oddzwania. Najszybsza forma kontaktu to adres e-mail.

Rafał Siwek
Wsparcie w funkcjonowaniu Sztabu
sztaby@operacjarzeka.pl
tel. 501 701 152

Pomoc w kwestiach dotyczących funkcjonowania Sztabu oraz organizacji Akcji Lokalnych. Pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00. Jeśli nie odbiera to oddzwania. Najszybsza forma kontaktu to adres e-mail.

Maciej Omelaniuk
Współpraca z samorządami
kontenery@operacjarzeka.pl
tel. 603 938 269

Pomoc i wsparcie w organizacji odbioru odpadów zebranych przez Sztab przez samorządy i lokalnych operatorów. Pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00. Jeśli nie odbiera to oddzwania. Najszybsza forma kontaktu to adres e-mail.