3 tony śmieci w 3 akcjach sprzątania – spotkania nad wodą z firmą SEGRO

Firma SEGRO, Partner Oficjalny 6. edycji Operacji Czysta Rzeka, wzięła udział w trzech akcjach sprzątania: w Poznaniu, w Warszawie i Gliwicach. Pracownikom SEGRO udało się zebrać z łona natury ponad 3 tony odpadów.

Pierwsza z trzech zaplanowanych akcji sprzątania z pracownikami firmy SEGRO odbyła się nad Jeziorem Rusałka w Poznaniu. 27 uczestników w zaledwie 2 godziny zebrało 1100 kilogramów śmieci, w tym wiele odpadów medycznych i wielkogabarytowych.

Ponowne spotkanie z pracownikami firmy SEGRO miało miejsce przy brzegach Kanału Żerańskiego w Warszawie. 14 uczestników i 1700 kilogramów śmieci – to wynik trzygodzinnej akcji sprzątania. Zebrano mnóstwo plastiku, szkła i odpadów wielkogabarytowych.

Trzecia akcja sprzątania została zorganizowana w powiecie gliwickim przy Jeziorze Pławniowice. Powróciliśmy do tego miejsca po roku i odnotowaliśmy mniej odpadów na tym samym obszarze, co ogromnie nas cieszy. Mimo to, grupie 13 osób udało się zebrać 525 kilogramów śmieci. Oprócz plastikowych butelek, kapsli, niedopałków i szkła znaleziono także kilka zabawek, w tym konika na biegunach i piłki.

Łącznie podczas 3 akcji sprzątania pracownicy SEGRO zebrali 3325 kilogramów śmieci.

Gratulujemy i ogromnie dziękujemy za zaangażowanie i wspólne działania nad wodą.
Do zobaczenia nad rzeką!