Dołącz do społeczności dbającej o środowisko naturalne

Przystań Czysta Rzeka

Prowadzisz wypożyczalnię sprzętu wodnego? Rzeka nad którą żyjesz i pracujesz jest dla Ciebie ważna?  Zależy Ci, żeby pozostała piękna oraz czysta i starasz się o to dbać? 

Połączmy siły!

Jako pierwsza i największa w Polsce oddolna akcja sprzątania rzek oraz terenów zielonych zapewnimy widoczność Twojej firmy i potwierdzimy jej zaangażowanie w ochronę miejscowego środowiska naturalnego. Działajmy razem!

w programie uczestniczą

Mazury PTTK

Realizujemy imprezy kajakowe od wielu lat. Dysponujemy sprzętem wodnym różnego typu – każdy znajdzie coś dla siebie. Służymy wiedzą o szlakach oraz kadrą instruktorską. Nasze bazy kajakowe: Olsztyn, Lidzbark Warmiński oraz Sorkwity- pierwsza Stanica Wodna PTTK na szlaku Krutyni. Działamy głównie

Czytaj więcej

Kajakiem.pl

Kajakiem.pl zajmuje się turystyką wodną od dwudziestu lat. Firma organizuje spływy kajakowe w różnych formułach, od kilkugodzinnych wycieczek po wielodniowe wyprawy. Kajaki z Kajakiem.pl najczęściej pływają po Nidzie i Pilicy w woj. świętokrzyskim, ale także po innych rzekach południowej Polski.  Oprócz

Czytaj więcej

Kajaki u Górala

Jeśli poszukujesz spokojnego wypoczynku w okolicach Węgrowa, odwiedź położone w malowniczej Dolinie Liwca gospodarstwo agroturystyczne “U Górala” i wybierz się na spływ kajakowy. W ofercie wypożyczalni znajdują się propozycje dłuższych i krótszych tras – decyzja należy do Ciebie! Ekipa z

Czytaj więcej

Video

szymon dziurda

Instruktor kajakarstwa, współwłaściciel wypożyczalni Kajaki Lublin

Od lat wspieramy wszelkie akcje dotyczące dbania o naszą przyrodę. Jesteśmy bardzo często nad wodą i widzimy potrzebę działania na rzecz ekologii w tym obszarze. Rzeki muszą być czyste, bez śmieci i innych zanieczyszczeń!  Żeby tak było, musimy edukować, pokazywać jak działać, współpracować i chcieć zmian na lepsze. Dlatego współpracujemy z Operacją Czysta Rzeka i jej partnerami od początku powstania tej, jakże potrzebnej akcji. Wiele już zrobiliśmy, ale dużo jeszcze przed nami. Mamy na swoim terenie odcinki czyste, cieszymy się dobrą współpracą z samorządami i wolontariuszami; chcielibyśmy, aby tak było wszędzie. Cieszymy się z zaangażowania firm zajmujących się recyklingiem, dzięki czemu odpady mogą być posegregowane,a przynajmniej część surowców zostanie odzyskana. Prowadzimy wypożyczalnię kajaki.lublin.pl i jesteśmy dumni z naszej pięknej Bystrzycy. Razem możemy więcej ! Działajmy!

 

lidia klimek

Właściciel wypożyczalni kajaków w Józefowie nad Wisłą WKAJAKACH
 
Wypożyczalnia kajaków w Józefowie nad Wisłą “WKAJAKACH” od początku istnienia organizuje akcję sprzątania rzeki Wyżnicy na odcinku wykorzystywanym przez wypożyczalnie. Celem organizowanych akcji sprzątania jest wzrost świadomości ekologicznej lokalnego społeczeństwa oraz propagowanie aktywności fizycznej połączonej z edukacją proekologiczną na rzecz środowiska naturalnego i ochrony zasobów wodnych. Aktywne uczestnictwo w Operacji Czysta Rzeka przynosi korzyści nie tylko dla środowiska naturalnego, ale także podnosi  walory wizualne rzeki Wyżnicy. Mieszkańcy gminy Józefów nad Wisłą, okolicznych miejscowości, miłośnicy kajakarstwa, wędkarze oraz letnicy odwiedzający tutejsze gospodarstwa agroturystyczne, chętnie spędzają czas nad rzeką Wyżnicą. Zachęcamy również do aktywnego wypoczynku nad rzeką, współorganizując rajd rowerowo – kajakowy “Kołem i Wiosłem Szlakiem Wyżnicy”. Dlatego dla Wypożyczalni “WKAJAKACH” tak ważna jest  zrównoważona turystyka.
 

Dlaczego warto dołączyć do Przystani Czysta Rzeka?


Chcesz dołączyć do programu?

przemek syta

Kamienna Kajaki
Jesteśmy osobami od lat związanymi aktywnym wypoczynkiem nad wodą. Rozumiemy, jak kluczową rolę woda pełni w naszym ekosystemie i na naszej planecie. Jednocześnie na co dzień widzimy, jak mocno zaniedbywany jest to obszar i jak często ludzie zaśmiecają i zatruwają otaczające nas miejsca, w tym rzeki.  Sami wypożyczalnię kajaków postrzegamy jako coś więcej niż tylko sposób na biznes. Wierzymy, że jeśli pokażemy ludziom jak dużo korzyści i przyjemności niesie ze sobą kajakowanie, tym chętniej zadbają oni o te miejsca. W myśl zasady, że kropla drąży skałę, zależy nam na jak największym rozgłosie akcji sprzątania i dbania o rzeki, ponieważ sami widzieliśmy, że poprzez takie działania następowała pozytywna zmiana mentalności. Wierzymy, że im więcej osób dowie się o tym, że inni dbają o rzeki, tym większa szansa, że sami przestaną wyrzucać śmieci. Nadziei upatrujemy również we wprowadzeniu systemu kaucyjnego, ponieważ większość śmieci w rzekach to butelki i opakowania szklane i plastikowe.

daniel parol

Operacja Czysta Rzeka

Dzikie, malownicze i nieposkromione rzeki to jedne
z najcenniejszych przyrodniczych i krajobrazowych skarbów naszego kraju. Ich ekologiczne, ale również rekreacyjne
i turystyczne funkcje są nie do przecenienia – nic zatem dziwnego, że każdego roku setki ludzi wybiera je na miejsce swojego wypoczynku. W Operacji Czysta Rzeka wierzymy w odpowiedzialną i zrównoważoną turystykę, pomagającą zachowywać i odnawiać naturalne zasoby, dlatego niezwykle cenimy sobie współpracę z działającymi w pobliżu rzek podmiotami, które podzielają te same wartości. Rozpoczynając projekt Przystań Czysta Rzeka, chcemy promować firmy dbające o swoje otoczenie oraz współtworzyć społeczność opartą na szacunku dla przyrody. Wierzymy, że przyszłość należy do tych, którzy potrafią docenić nasze wspólne bogactwo i stawiają na konkretne prośrodowiskowe działania. Dołącz do nas i spotkajmy się nad rzeką – w całej Polsce!