Daniel Parol

ORGANIZACJA SZTABU GŁÓWNEGO

Jeden z ojców założycieli akcji Operacja Czysta Rzeka. Wspólnie z Jankiem Chrostowskim w 2019 r. ,,odpalili” pierwszą edycję, która rozpłynęła się po całej Polsce. W Operacji widzicie go najczęściej, gdyż to on ogłasza wszelkie newsy i przekazuje Wam najważniejsze informacje związane z akcją. Organizuje też pracę Sztabu Głównego.

Konrad Smoliński

KOORDYNACJA AKCJI
Człowiek orkiestra. Odpowiedzialny za wszystko i dający z siebie wszystko. Pociąga wszystkie operacyjne sznurki i w zasadzie nic bez niego nie może się wydarzyć. Jeśli coś nie działa, Konrad szuka problemu i go rozwiązuje, a jeśli nie rozwiązuje, to usuwa. Do Sztabu Głównego dołączył z Włodawy, gdzie podczas I edycji koordynował jeden z największych Sztabów pierwszej akcji.

Na co dzień spotkacie go we Włodawie, gdzie organizuje i uczestniczy w najróżniejszych projektach, którymi potem bombarduje wszystkich dookoła. I jeszcze jedno – to jedyny nasz doktor w Sztabie Głównym uczestniczący w Operacji.

Mariusz Kalinowski

relacje z partnerami biznesowymi

Dzięki Mariuszowi Operacja Rzeka ma takich fajnych Sponsorów i Partnerów. To jego pracy jako wolontariusze i szefowie sztabów zawdzięczamy nasze operacyjne koszulki, worki i inne narzędzia potrzebne do przeprowadzenia akcji. Także dzięki niemu i Partnerom, których zaprasza, możemy sfinansować całe przedsięwzięcie.
Na co dzień mieszka w Gdyni. Spotkacie go często z aparatem nad Bałtykiem, czasem na Kaszubach ale też nad Bugiem. Prowadzi swój blog fotograficzny.

Iza Sałamacha

MEDIA I PUBLIC RELATIONS

Jeśli macie okazję usłyszeć, zobaczyć lub przeczytać o Operacji Czysta Rzeka, dzieje się tak dlatego, że palce maczała w tym Iza. Wbrew powszechnym standardom nie pracuje od poniedziałku do piątku między 9 a 17, ale czuwa nad nami całą dobę. Często możecie ją zobaczyć lub usłyszeć w mediach, bo jest także naszym rzecznikiem. To ona decyduje o tym, jak i co mówimy o Operacji, a czego nam mówić nie wolno, choć zazwyczaj mówimy Wam o wszystkim. Jeśli widzicie na naszej stronie internetowej świeże aktualności, możecie być pewni, że to także “robota” Izy. W przeszłości wymyślała i realizowała kampanie społeczne dla największych tego świata (a na pewno Polski), teraz wspiera tych mniejszych. Jeśli znacie hasło ,,Mam haka na raka”, jest to jeden z licznych projektów, w który była zaangażowana. Od lipca 2020 roku mieszka w Olsztynie, gdzie biega, morsuje i eksploruje Warmię, a w międzyczasie tworzy z nami Operację Czysta Rzeka.

JAGODA TONDERYS

KOORDYNATORKA DS. KOMUNIKACJI I PROMOCJI

Wspiera zespół w koordynowaniu wszystkich działań związanych z komunikacją i współpracą z partnerami. Podczas akcji można ją zobaczyć z aparatem. Od 2016 roku zajmuje się fotografią okolicznościową i komercyjną. Jej największą pasją jest muzyka i podróżowanie. Dla dnia spędzonego w Tatrach poświęciłaby prawie wszystko.

Beata Podwojska

KREACJA, GRAFIKA I DTP

Autorka znaku graficznego i strony wizualnej Operacji Czysta Rzeka. Wszystkie elementy graficzne, które pojawiają się w ramach akcji, wychodzą spod jej tabletu. To dzięki Beacie mamy ,,fajne” koszulki sztabowe i dobrze wyglądamy na mieście.

Gabriela Chomiczewska

SOCIAL MEDIA
Działa w Operacji od 2021 roku – od pierwszej minuty jej obecności coś drgnęło w naszych mediach społecznościowych. W Operacji Czysta Rzeka odpowiada za naszego Instagrama, ale nie stroni też od Facebooka. W przeciwieństwie do Izy raczej nie zobaczycie jej w mediach, ale to dzięki niej w social media możecie widzieć nas. Pomiędzy 8 a 19 spotkać ją można w jednym z kilku Instytutów Uniwersytetu Jagiellońskiego – zależy od tego, na jaki kierunek akurat ma ochotę. Całodobowa kocia mama. Wolny czas poświęca na aktywizm skupiony na wykluczeniach społecznych wszystkich istot żyjących. Rzadko, ale jednak bywa nad Bugiem, zwłaszcza w okolicach Włodawy.

Dominik Stecki

TELEWIZJA OCR

Autor wszystkiego, co pojawia się w Operacji w formie interaktywnej. Człowiek, który czasem patrzy na nas z góry. Odpowiedzialny za przygotowanie materiałów video i dźwiękowych. Dzięki niemu możecie od czasu do czasu obejrzeć, co dzieje się w sztabach lokalnych, a także dowiedzieć się jak wyglądają nasze rzeki z lotu ptaka.

Na co dzień realizuje własne filmy i produkcje video, tworzy swój projekt ,,Patrz na Wschód”, gdzie podgląda wschód z góry i z dołu.

Mariusz Byczyk

ORGANIZACJA EVENTÓW
W zasadzie jest niewidoczny, ale jego pracę oglądają wszyscy, którzy przybywają na finał Operacji Czysta Rzeka lub na wydarzenia, które tworzymy podczas akcji. Jeśli jednak uda Wam się go zobaczyć, z pewnością będzie przemieszczał się w gronie swoich współpracowników i dbał o każdy szczegół związany z wydarzeniem, które właśnie realizuje. Najbardziej skrupulatny człowiek w naszej ekipie, dbający (czasem do przesady) o każdy detal imprezy.

Z zamiłowania restaurator, który w Lublinie prowadził kilka świetnych lokali znanych z dobrej muzyki i kuchni. Nad Bugiem spędza czas w weekendy, gdzie oddaje się rowerowo-crossowym zmaganiom.

Konrad Borzdyński

ORGANIZACJA EVENTÓW
Działa w zespole do organizacji wydarzeń i finału akcji. Bez Konrada nie ma eventu, akcja się nie zacznie i nie skończy. Czekając na wydanie koszulki, możecie z nim pogadać np. o teatrze, a jak ładnie poprosicie, to nawet Wam zaśpiewa.

artur bieńkowski

ORGANIZACJA EVENTÓW

W Operacji działa od 2023 roku. Jego zadaniem jest przeprowadzanie rekonesansu terenu przed akcjami OCR. Gdy bierze udział w sprzątaniu, sztabowe forum pęka w szwach! Artur robi zdjęcia wszystkiemu co spotka na swojej drodze, a fotografia jest jedną z jego największych pasji. Oprócz biegania z aparatem kocha konie, z którymi pracował przez wiele lat w Janowie Podlaskim, oraz gotowanie. W kuchni kieruje się filozofią zero waste.

 

 

Maciej Omelaniuk

WSPÓŁPRACA Z SAMORZĄDAMI / OPERATORAMI
Jeśli chcesz stworzyć własny sztab i nie za bardzo wiesz jak rozwiązać problem z odpadami, albo jesteś po rozmowie z lokalnymi partnerami, ale ciągle nikt nie chce Ci pomóc z odbiorem śmieci, wówczas na pewno na swojej operacyjnej drodze spotkasz Maćka. On podpowie, pomoże i wesprze Twoje rozmowy i ostatecznie z nim ustalisz sposób, w jaki odpady zostaną odebrane ze sztabu.

A gdy już wszystkie zebrane przez nas odpady znajdą się we właściwym miejscu, spotkacie Maćka ukrytego gdzieś daleko nad Bugiem lub w Dolinie Narwi albo w Puszczy Białowieskiej, gdzie podgląda zwierzaki wszelkiej maści.

Rafał Siwek

WSPÓŁPRACA ZE SZTABAMI
Myślisz o założeniu własnego sztabu lub już go założyłeś, ale nie wiesz, co dalej robić? Z pomocą na pewno przyjdzie Rafał, który da Ci najlepsze wskazówki i wskaże najszybsze rozwiązania. To on jest opiekunem wszystkich naszych sztabów.

Jeśli przy okazji chciałbyś popływać kajakiem, Rafał zaprosi Cię na największą imprezę kajakową w Polsce, którą organizuje w Drohiczynie nad Bugiem pod nazwą ,,500 Kajaków”.

Bartek Skupiewski

CANOE PATROL
Dzięki Bartkowi mamy na czym pływać. Właściciel wypożyczalni sprzętu wodnego kajak24.pl z Sokołowa Podlaskiego, który działa z nami od 2020 roku. Udostępnia nam canoe, którymi w edycji letniej pływa sprzątający polskie rzeki “Canoe Patrol” Operacji Czysta Rzeka.

Jeśli zobaczycie gdzieś w terenie białego busa z niebieskim logotypem Operacji Czysta Rzeka, to właśnie Bartek jadący na kolejną akcję.

Kasia Szczecińska

KOORDYNACJA BIURA

Nadzoruje pracę biura i infolinii. Dzięki Kasi jesteście na bieżąco z tym, co dzieje się w akcji i macie kontakt ze sztabem głównym. Możecie z nią porozmawiać o “sprawach różnych”, dzwoniąc na numer 4. infolinii.  Dzieci się nie boi, dlatego w tym roku koordynuje realizację programu edukacyjnego “Rok nad rzeką” skierowanego do szkół podstawowych. Wspiera organizację akcji sztabu głównego. 

Lubi podróżować i poznawać lokalne przysmaki. Aby dzielić się radością odkrywania założyła fundację “Kulturalna Turystyka” promującą wschodnią Polskę. Wiosną sprząta rzeki, a jesienią poszukuje perełek regionu w ramach Konkursu Ambasador Wschodu.

Karolina Grzyb

BIURO
W Sztabie Głównym od 2022 roku. Z Karoliną możecie porozmawiać na Infolinii (od 15.00 do 20.00), odpowie też na Wasze pytania mailowo. Kulturoznawczyni z wykształcenia i zamiłowania, specjalistka ds. organizacji projektów. Miłośniczka kultury przez duże „K”, wielkich wydarzeń, inscenizacji i działań dla dobra społecznego. Zakochana w przyrodzie i dobrej literaturze.

Klaudia Tarkowska

BIURO
Działa z nami od 2022 roku. Nadzoruje pracę naszego magazynu i wysyłkę paczek z materiałami do Waszych akcji. Jeśli chcecie się upewnić, czy liczba uczestników w systemie jest taka, jaką zakładacie i czy paczka dojdzie na czas, możecie porozmawiać z Klaudią pod nr 3 naszej Infolinii (od 9.00 do 15.00).

Prywatnie studentka terapii zajęciowej, miłośniczka przyrody i zwierząt (szczególnie swoich kotów), spacerów po górach i dobrych kryminałów.

AGNIESZKA LISOWSKA

OBSŁUGA INFOLINII

Działa w Operacji od 2022 roku. Możecie z nią porozmawiać na naszej infolinii pod nr 1. Urodzona w sercu Puszczy Białowieskiej, kocha Podlasie i podlaską kuchnię. Zamiłowanie do przyrody i turystyki ma w genach. Z wykształcenia pedagog. Prywatnie mama 3 dzieci. Uwielbia dobrą literaturę i podróże po Polsce.

 

Kamil Ćwiertnia

ONLINE I SYSTEM REJESTRACJI
Kamil odpowiada za sprawne działanie Operacji Rzeka w świecie wirtualnym. Cały czas pracuje nad usprawnieniem systemu rejestracji uczestników i sztabów. Dzięki niemu możemy “się policzyć”, wiemy ile mamy akcji, gdzie i kiedy będziemy sprzątać oraz ile zebraliśmy śmieci. Dzięki systemowi możemy znaleźć na mapie najbliższą nam akcję i posprzątać razem z sąsiadami.

Kamil zarządza również naszą stroną internetową, aby działała zarówno na desktopie, jak i urządzeniach mobilnych.

honorata stafiej

programy edukacyjne

Z wykształcenia mgr. ochrony środowiska i specjalista ds. turystyki, licencjonowana przewodniczka warszawska i pilot wycieczek, animatorka kultury i event manager. Założycielka Teatru Historii i prekursorka nurtu turystyki fabularnej w Warszawie. Gospodarz Klubogalerii LeśniczOFFka Zagościniec, projektantka w Pracowni Recyclingu Artystycznego Honeco design, założycielka Prywatnego Muzeum Przyrodniczo Historycznego  im. Inż. Stanisława Golewskiego oraz nowopowstającego Prywatnego Domu Kultury “Siedlisko Kultury i Sztuki” na Podlasiu. Prywatnie mama 4 dzieci, miłośniczka przyrody, historii, kultury i sztuki. 

jarosław podbielski

obsługa prawna

Jarek zajmuje się u nas przygotowaniem regulaminu akcji. Jest radcą prawnym z doświadczeniem i uprawnieniami inspektora ochrony danych osobowych.  Od lat zajmuje się zagadnieniami związanymi z prowadzeniem praktyki dentystycznej. Ostatnio pomaga rolnikom i przedsiębiorcom. 

Prywatnie fan rowerowych wypraw krajoznawczych – posiada nawet uprawnienia Instruktora Turystyki Rowerowej. Lubi również spływy kajakowe, nad rzeką czuje się więc jak u siebie. 

 

Aleksander Warczygłowa

Jest z nami od 2020 roku. Wraz z Łukaszem Śmietanko z Warmii odpowiada za to aby lokalnym liderom było łatwiej zorganizować akcje na swoim terenie. To właśnie oni „opiekują się” Sołtyskami, Sołtysami, Prezesami KGW i OSP oraz innymi stowarzyszeniami podczas trwania Operacji Czysta Rzeka oraz aby w ciągu całego roku nie zapominać o bliskiej nam naturze.

Aleksander to społecznik i promotor lokalnej tradycji, kultury i przyrody. Sołtys miejscowości Orzechowo w Wielkopolsce w gminie Miłosław. Angażuje się w wiele akcji społecznych dla polepszenia bytu swojej społeczności.

Łukasz Śmietanko

Wraz z Olkiem Warczygłową z Wielkopolski odpowiada za to aby lokalnym liderom było łatwiej zorganizować akcje na swoim terenie. W Operacji Czysta Rzeka ma na koncie kilkanaście akcji w ramach jednej edycji i z premedytacją przekonuje, że można więcej.

Sołtys miejscowości Pajtuny, społecznik, fotograf, organizator eventów. Najlepiej czuje się w tematach aktywizacji terenów wiejskich, odkrywania ich mocnych stron, pracy stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich, OSP i pracy sołtysów. Chętnie podzieli się wiedzą, jak aktywizować do działania społeczności wiejskie.

bob er

opiekun czystej rzeki

Do sztabu Operacji Czysta Rzeka dołączył w 2024 roku. Główny bohater 6. edycji, koordynator akcji terenowych, ekoinfluencer. Prywatnie nicpoń, nocny marek, psotnik i kawalarz. Wolne chwile stara się spędzać na świeżym powietrzu. Ponadto, uwielbia poświęcać się swoim pasjom: budowaniu, rzeźbieniu i pływaniu.