O programie

Program Czysta Wieś kierowany jest do lokalnych liderów i organizacji, takich jak: sołectwa, koła gospodyń wiejskich, czy ochotnicze straże pożarne. Celem programu jest aktywizacja społeczności zamieszkujących i działających na terenach wiejskich. Najważniejszym z założeń jest kompleksowa pomoc w zorganizowaniu akcji sprzątania.

Co zyskujesz?

Dzięki udziale w programie Czysta Wieś zyskasz sporą dawkę wiedzy na temat aktywizacji i integrowania lokalnych społeczności oraz radość z obcowania z ludźmi o proekologicznym podejściu do życia. Zyskasz także czas, ponieważ powiemy Ci jak od podstaw założyć akcję sprzątania i zorganizować pracę wolontariuszy. Nie trać ani chwili i dołącz do Operacji Czysta Rzeka już dziś!

opiekunowie programu

Aleksander Warczygłowa

Społecznik i promotor lokalnej tradycji, kultury i przyrody, sołtys miejscowości Orzechowo w Wielkopolsce w gminie Miłosław. Angażuje się w wiele akcji społecznych dla polepszenia bytu mieszkańców gminy. Działa na rzecz Operacji Czysta Rzeka od 2020 roku. Wraz z Łukaszem Śmietanko odpowiada za to, by lokalnym liderom łatwiej było zorganizować akcje sprzątania. Współpracuje z Sołtyskami, Sołtysami, Kołami Gospodyń Wiejskich i OSP.

Łukasz śmietanko

Sołtys miejscowości Pajtuny, społecznik, fotograf, organizator eventów. Najlepiej czuje się w tematach aktywizacji terenów wiejskich, odkrywania ich mocnych stron, pracy stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich, OSP i pracy sołtysów. Chętnie dzieli się wiedzą. Wraz z Olkiem Warczygłową niesie pomoc organizacyjną lokalnym liderom. Ma na koncie kilkanaście akcji w ramach jednej edycji Operacji Czysta Rzeka i z uporem przekonuje, że można więcej.

tak działamy

webinar

Skontaktuj się z namiAleksander Warczygłowa

a.warczygłowa@operacjarzeka.pl


Łukasz Śmietanko

l.smietanko@operacjarzeka.pl