50000 wolontariuszy i 1000 ton śmieci

Tylko w pierwszym miesiącu od rozpoczęcia tegorocznej, szóstej edycji Operacji Czysta Rzeka, w naszym systemie zarejestrowało się ponad 16000 uczestników. Na liczniku operacyjnym zgłoszono ponad 600 akcji sprzątania. Część z nich się już odbyła, a według raportów uprzątnięto już 100 ton odpadów. Wielkie sprzątanie potrwa do 25 maja.

Szósta edycja Operacji Czysta Rzeka ruszyła 1 marca. Wiemy, że wiosna to najlepszy czas na porządki. Czas, gdy przyroda budzi się do życia po zimie, świetnie sprzyja sprzątaniu, gdyż śmieci najłatwiej dostrzec w niezazielenionych jeszcze zaroślach, przy spacerowych ścieżkach, czy w korytach rzek.

Od początku marca każdego dnia otrzymujemy raporty z dotychczas przeprowadzonych akcji. Policzyliśmy, że Operacja Czysta Rzeka od początku swojego istnienia zrzeszyła społeczność ponad 50000 osób! Dzięki wolontariuszom natura odetchnęła wolna od 1000 ton śmieci!

„Po raz szósty mierzymy się z odpadami na łonie natury. Jesteśmy wdzięczni każdemu, kto schyla się po śmieci pozostawione przez innych, podejmuje trud zorganizowania akcji oczyszczania rzeki czy swojej okolicy jako szef sztabu lub dołącza do akcji jako uczestnik. Miejsc wymagających naszej interwencji nie brakuje, dlatego nieustannie zachęcamy, by rozejrzeć się wokół, wybrać teren zielony, gdzie zalegają śmieci, założyć sztab i przeprowadzić akcję sprzątania” – mówi Daniel Parol, jeden z pomysłodawców i organizatorów Operacji Czysta Rzeka.

Dziękujemy za zaangażowanie i wspólne działania. Do zobaczenia nad rzeką!