Akcja sprzątania Liwca z pracownikami Banku Gospodarstwa Krajowego

Liwiec to przepiękna rzeka płynąca przez województwo mazowieckie. Wraz z pracownikami Banku Gospodarstwa Krajowego postanowiliśmy posprzątać jej brzegi. W środę 12 czerwca spotkaliśmy się w miejscowości Urle, aby przeprowadzić skoordynowaną akcję sprzątania.

Spotkanie rozpoczęliśmy warsztatami z recyklingu i upcyklingu przeprowadzonymi przez Honoratę Stafiej. Po prelekcji zaczęliśmy sprzątanie brzegów i terenów zielonych położonych w bliskim sąsiedztwie rzeki. Po uprzątnięciu śmieci zalegających w pobliżu plaży w Urlach, wsiedliśmy do kajaków i udaliśmy się w spokojną podróż Liwcem. Spływ kajakowy do miejscowości Kamieńczyk trwał około 4 godzin i mierzył około 14 kilometrów. Po drodze wyławialiśmy śmieci z rzeki i z zarośli. Często wysiadaliśmy z kajaków, aby zebrać odpady znajdujące się powyżej tafli wody.

Podczas miłego spotkania nad Liwcem udało się zebrać ponad 200 kilogramów odpadów. Warto podkreślić, że to jedna z czystszych rzek w naszej operacyjnej historii.

Bank Gospodarstwa Krajowego jest Partnerem Wspierającym 6. edycji Operacji Czysta Rzeka. Dziękujemy za wsparcie i świetne spotkanie!