Akcja sprzątania Wisły – drugie spotkanie z Fundacją Holcim

We wtorek 25 czerwca odbyła się akcja sprzątania Wisły w Krakowie i Tyńcu. Wraz z dziewięcioosobową grupą pracowników Fundacji Holcim posprzątaliśmy brzegi królowej polskich rzek od portu w Tyńcu po teren Kolejowego Klubu Wodnego w Krakowie.

Akcja rozpoczęła się w miasteczku operacyjnym zlokalizowanym na terenie Klubu Wodnego. Po przywitaniu, integracji i wykonaniu zdjęcia pamiątkowego grupa wolontariuszy została przetransportowana do portu w Tyńcu. Stamtąd uczestnicy spływu ruszyli w kierunku Krakowa. Aby dostać się z powrotem do Kolejowego Klubu Wodnego kajakarze musieli pokonać śluzę, co było dla nich niecodziennym i ciekawym doświadczeniem.

Fundacja Holcim powstała, aby wspierać społeczności z najbliższego sąsiedztwa zakładów Holcim w Polsce. Misją fundacji jest rozwijanie potencjału społecznego poprzez inspirowanie mieszkańców do podejmowania inicjatyw, które pomagają tworzyć lepsze warunki życiowe. Misja ta jest realizowana poprzez kompleksowe, długoterminowe programy, które pozwalają wprowadzić trwałe zmiany i przynoszą wymierne rezultaty dla społeczności. Fundacja Holcim jest Partnerem Wspierającym tegorocznej edycji Operacji Czysta Rzeka.

Podczas spływu Wisłą pracownikom Fundacji Holcim udało się zebrać 7 worków śmieci, skrzynkę oraz styropiany – łącznie 120 kilogramów odpadów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z akcji sprzątania: