Znad Wisły zniknęło 3000 kilogramów odpadów – akcja sprzątania z firmą Kärcher

5 czerwca wraz z pracownikami firmy Kärcher spotkaliśmy się na akcji sprzątania Wisły w Krakowie. Wspólnie udało nam się uprzątnąć ponad 3 tony śmieci z nadwiślańskich terenów dzielnicy Płaszów. Firma Kärcher jest Sponsorem Oficjalnym 6. edycji Operacji Czysta Rzeka.

Akcja sprzątania rozpoczęła się o godzinie 9:00. Po briefingu, rozdaniu pakietów niezbędnych do sprzątania i wspólnym zdjęciu uczestników, udaliśmy się w głąb nadwiślańskich zarośli. To, co napotkaliśmy przy bliskim sąsiedztwie rzeki, przeszło nasze oczekiwania. Ilość śmieci była zatrważająca. W dwie godziny pracownicy firmy Kärcher zebrali 177 worków odpadów i materiały wielkogabarytowe takie jak materace, krzesła, namioty czy wózki – łącznie 3 tony odpadów! Po sprzątaniu uczestnicy akcji udali się na obiad oraz warsztat ekologiczno-upcyclingowy Honoraty Stafiej.

Firma Kärcher dołączyła do Operacji Czysta Rzeka po raz pierwszy. Działania firmy mają na celu zmniejszenie emisji w produkcji, recykling surowców oraz redukcję plastikowych opakowań. Ochrona środowiska i klimat stanowią fundament działań marki. Redukcja, ponowne wykorzystanie, recykling, to trzy filary strategii zrównoważonego rozwoju firmy. Od 2021 roku wszystkie fabryki Kärcher na całym świecie wykorzystują do produkcji zieloną energię elektryczną.

Akcja sprzątania w Krakowie była pierwszym z dwóch wspólnych spotkań nad Wisłą. Kolejne sprzątanie odbędzie się 17 czerwca w Warszawie.