Aktywny weekend Operacji Czysta Rzeka

Według danych pobranych z naszego systemu, w miniony weekend odbyło się kilkadziesiąt akcji sprzątania. Nasi wolontariusze działali na Podlasiu, Mazowszu, Podkarpaciu, Warmii i Mazurach, Lubelszczyźnie, w województwie wielkopolskim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim, dolnośląskim i pomorskim.

Na Lubelszczyźnie odbyły się 3 akcje sprzątania. W raporcie pana Andrzeja Wawryszuka, lidera akcji “Korolówka” w powiecie włodawskim, czytamy: “Łącznie zebrano ok. 300 kg śmierci. Przeprowadzona akcja przyniosła duży rozgłos wśród mieszkańców naszej miejscowości oraz gminy Włodawa. Uczestnicy oraz przybyli włodarze gminy, zgodnie stwierdzili, że inicjatywa ta promuje i uczy ludzi poszanowania środowiska naturalnego oraz dbania o swoje miejsce zamieszkania. Wszyscy stwierdzili, że takie wydarzenie powinno stać się corocznym zwyczajem w ramach, którego będą gromadzić i jednoczyć mieszkańcy.”

Pan Karol Łukaszuk, Szef Sztabu akcji “Czysta wieś to nasz cel – Piszczac Pierwszy” w województwie lubelskim, zaraportował 56 worków odpadów.

Prężnie sprzątano także w Wielkopolsce. 85 worków śmieci, opony, taczki i wiele innych odpadów znaleziono w Orzechowie nad Wartą.

W ramach Operacji Czysta Rzeka i akcji ZaWodnicy 357 sprzątano także rzekę Rurzycę w północnej Wielkopolsce.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji sprzątania za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas. Wiosenne porządki trwają do 25 maja, a już w najbliższą sobotę 20. kwietnia spotkamy się na Akcji Głównej w Kazimierzu Dolnym. Do zobaczenia!