Wiosenne Porządki w Kazimierzu Dolnym

W sobotę 20 kwietnia odbyły się Wiosenne Porządki – Akcja Główna 6. edycji Operacji Czysta Rzeka z udziałem i audycją Radia 357 na żywo. Sprzątaliśmy Wisłę, jej brzegi oraz teren miasta i gminy Kazimierz Dolny.

W zorganizowanym na terenie Camping Portu miasteczku operacyjnym czekało sporo atrakcji. Były spotkania ze znanymi dziennikarzami, prezentacja strojów konkursu “Na Fali Zmian”, sportowa strefa disc golf, ognisko i wiele innych.

Choć pogoda była kapryśna, na akcję sprzątania Kazimierza Dolnego przybyło kilkaset osób! Przez dwie godziny uczestnicy Wiosennych Porządków zebrali ponad 6 ton odpadów. Sprzątaliśmy w 12 sztabach na terenie Kazimierza Dolnego i 8 znajdujących się na terenie gminy tego miasteczka.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli tego dnia z nami. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę wolontariuszy, szefów sztabów, którzy przyjechali z różnych zakątków Polski specjalnie na to wydarzenie oraz sponsorów i partnerów Operacji Czysta Rzeka. Wielkie dzięki także dla obecnych na miejscu marce Dafi oraz firm: KärcherGeneraliSanofiArche Nałęczów, sieci paliw Moya i agencji BeDigital. Podziękowania dla Urzędu Miasta w Kazimierzu DolnymDzwonnicy KulturyHotelu Król KazimierzOSP KSRG Kazimierz DolnyDrużyny WOPR Nr 2 w Kazimierzu Dolnym, Eko Busikówwypożyczalni rowerów, firmy Jazda za kierownicą auta 4×4, firmy kajakowej Dwa ŻywiołyFolkowiskaArtura Zduniuka DiscGolffirmy turystycznejMiejskiego Zakładu Komunalnego w Kazimierzu DolnymKazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i TurystykiDKMSSpółdzielni Socjalnej Kazimierzanka, właścicieli Willi Kazimiera i wszystkich, którzy pomogli nam w organizacji Akcji Głównej.

Iza Sałamacha

Rzeczniczka prasowa Operacja Czysta Rzeka
609 900 492

Pobierz jako

Udostępnij

Załączniki