Dzień Ziemi z Operacją Czysta Rzeka

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. To szczególna okazja, aby pochylić się nad otaczającą nas przyrodą i zadbać o najbliższą okolicę. Tylko między 19 a 22 kwietnia wolontariusze OCR wzięli udział w 222 akcjach sprzątania w całej Polsce!

O tym jak przebiegały akcje sprzątania zorganizowane z okazji Światowego Dnia Ziemi możemy dowiedzieć się z raportów, które każdego dnia spływają do naszego systemu oraz relacji udostępnianych w specjalnie do tego przeznaczonej grupie facebookowej.

W ramach Operacji Czysta Rzeka między 19 a 22 kwietnia sprzątano w 14 województwach! Jak wyglądały lokalne spotkania wolontariuszy?

21 kwietnia 2024 nad rzeką Kamienną w Kunowie koło Ostrowca Świętokrzyskiego znaleziono 1200 kilogramów śmieci, w tym karabin-zabawkę oraz buty.

Tego samego dnia “Wodni Strażnicy” z Żukowa w województwie pomorskim, zebrali 15 worków odpadów, opony, oraz inne części samochodowe.

Pan Filip Malinowski, Szef Sztabu “Chwast Prast” zaraportował 60 worków śmieci. Akcja “CITO sprzątamy nad Wisłą” odbyła się w Toruniu i wzięło w niej udział 50 osób.

Sprzątano też w województwie warmińsko-mazurskim. Sztab “Czyste Prejłowo” uprzątnął 17 worków śmieci. Pani Agnieszka Dąbkowska pisze w raporcie: “Jaki jest cel akcji? Czysta i piękna miejscowość! Uczestnicy spisali się doskonale!”.

Cieszymy się, że tak nasi wolontariusze tak aktywnie spędzali ostatni weekend. Dziękujemy w imieniu matki Ziemi za każdy posprzątany centymetr. Do zobaczenia nad rzeką!