EkoMarzanna na Pierwszy Dzień Wiosny

Nareszcie wiosna! Już za kilka dni przywitamy najpiękniejszą, zdaniem wielu osób, porę roku. Tradycyjne topienie Marzanny 21 marca to jeden z najbardziej znanych polskich zwyczajów, jak jednak kultywować go w sposób odpowiedni dla środowiska naturalnego i uniknąć przy tym tworzenia niepotrzebnych śmieci? W Operacji Czysta Rzeka jesteśmy ekspertami od ekologicznych rozwiązań, pokażemy Wam więc, jak przygotować przyjazną dla wodnego świata biodegradowalną EkoMarzannę. 

 

Wystarczy kilka naturalnych elementów roślinnych takich jak: sitowie, trzcina, słoma albo kwitnące trawy, które można uzupełnić zielonymi ozdobami z barwinka lub bukszpanu i połączyć pakułami lnianymi lub sznurkiem konopnym. Dla wzmocnienia konstrukcji warto dodać także odrobinę kleju z mąki i wody. Reszta zależy już tylko od Waszych umiejętności manualnych i wyobraźni :). 

 

Topienie EkoMarzanny to także dobry pretekst do spaceru, na którym możemy zebrać zalegające nad naszymi rzekami odpady i cieszyć się czystszym, ładniejszym i zdrowszym otoczeniem.

Szczegółowe wskazówki w naszym filmie instruktażowym: 

 

Spotkajmy się nad rzeką, przywitajmy wiosnę i zróbmy coś dobrego!