Finał 6. edycji Operacji Czysta Rzeka

25 maja w Pajtunach (gm. Purda) na Warmii zaplanowaliśmy podsumowanie 6. edycji Operacji Czysta Rzeka. Z tej okazji rano (godz. 10) odbędzie się spływ kajakowy Kośną połączony ze sprzątaniem, a od godz. 13 zapraszamy na plac przy stawie w Pajtunach.

Nie bez przyczyny zakończenie działań Operacji Czysta Rzeka odbywa się na Warmii. Ten region od kilku lat mocno angażuje się w organizację akcji społecznego sprzątania. Właśnie w Pajtunach od lat aktywnie działa szef sztabu Czysta Kośna i jednocześnie sołtys, Łukasz Śmietanko. W Operacji Czysta Rzeka opiekun programu Czysta Wieś.

Przypomnijmy też, że zostaliśmy docenieni w plebiscycie Klimatyczni 2023 na Olsztyn Green Festival, za działania promujące ochronę przyrody na Warmii i Mazurach.

25 maja w Pajtunach będzie muzycznie i ekologicznie. Pojawią się zespoły i atrakcje, a także eksperci ekologiczni:

  • Adam Gełdon – znawca wilków,
  • Katarzyna Maziec – pszczelarka,
  • Marzena Siemaszko – zielarka,
  • Konrad Stawecki – hydrobiolog,
  • Piotr Czuryłło – preppers,
  • Sylwia Molewska z Fundacji Biznes dla Klimatu, specjalistka m.in. od małej retencji,
  • Piotr Szczepański z Fundacji Wspomagania Wsi.

W godzinach 13-20 zapraszamy do Miasteczka Operacji Czysta Rzeka w Pajtunach. O poczęstunek zadbają lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Nie zabraknie również strefy sportowej, animacji dla dzieci oraz warsztatów ekologicznych (między innymi – tworzenia domków dla owadów!

Przez cały dzień pod operacyjnym namiotem odbywać się będą spotkania ze specjalistami z ekologii.

Jak zwykle – nie zabraknie dobrej muzyki! Do godziny 20.00 w miasteczku grać dla nas będą: Łukasz Jędrys, Łukasz Budziak z Djembe Kings Olsztyn, Bez Ciśnienia, Czułe Echo i Celtic Tree.

Podczas sobotniego spotkania zaprezentujemy wyniki tegorocznego społecznego zaangażowania w Polsce oraz na Warmii i Mazurach. Już wiemy, że pobiliśmy wszelkie rekordy dotyczące liczby akcji, uczestników i zebranych odpadów!

Będzie nam miło, jeśli zechcecie tego dnia być z nami.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Szczegóły wydarzenia na https://www.facebook.com/events/798549512295608/