Firma Intel posprząta Jezioro Wysockie

W najbliższy piątek 14 czerwca odbędzie się akcja sprzątania Jeziora Wysockiego z firmą Intel, Sponsorem Oficjalnym 6 edycji Operacji Czysta Rzeka.

Po raz trzeci spotkamy się na Pomorzu z pracownikami firmy Intel. Uczestnicy tegorocznej akcji będą sprzątać Jezioro Wysockie zarówno z lądu jak i z wody. W kajakowej i pieszej akcji sprzątania jeziora weźmie udział 75 osób.

“Intel dąży do uzyskania statusu światowego lidera w zakresie zrównoważonego rozwoju. Razem z naszymi pracownikami i partnerami podejmujemy szereg inicjatyw nie tylko ograniczających nasz wpływ na otoczenie, ale także na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Oznacza to, że nie tylko staramy się oszczędnie gospodarować takimi zasobami jak woda, ale również na całym świecie angażujemy się w projekty na rzecz poprawy czystości wód. Dostrzegamy olbrzymi potencjał akcji „Operacji Czysta Rzeka” i widzimy, jakie efekty przynoszą kolejne edycje” – mówi pan Bartosz Ciepluch, DCAI & NEX VP, NSWE Poland General Manager.

Jezioro Wysockie znajduje się na skraju Pojezierza Kaszubskiego na Pomorzu, pomiędzy Chwaszczynem a Gdańskiem. Powierzchnia wody ma ponad 30 ha a maksymalna głębokość szacowana jest na 6 m. W 2022 roku wraz z pracownikami firmy Intel uprzątnęliśmy z brzegów tego akwenu ponad 2 tony śmieci.