Gramy razem z radiem 357

Wspólna inicjatywa

Podczas tegorocznej Operacji Czysta Rzeka gramy razem z Radiem 357! Wraz z dziennikarzami radia, chcemy zachęcić społeczność Radia 357 do posprzątania rzek i innych akwenów i do zaangażowania się w naszą akcję. Wspólnie zaprosimy Patronów stacji do rejestracji sztabów Radia 357, a słuchaczy i sympatyków do tego, aby dołączyli do utworzonych w całej Polsce akcji sprzątania. Chcemy, aby symbolicznie udało się założyć co najmniej 357 sztabów i przeprowadzić 357 akcji do 25 maja 2024 r.

Ambasador akcji

Jeżeli też masz dość zaśmieconych rzek i jezior – mamy konkretną propozycję!

zaWodnicy 357 to akcja Społeczności Radia 357 oraz Fundacji Czysta Rzeka. 

Dołącz do zaWodników i zaWodniczek 357, którzy sami zakładają sztaby i wyznaczają miejsca akcji – marzy nam się 357 sztabów!

Załóż sztab, zgłoś się do akcji albo ufunduj zestaw dla zaWodników (i zaWodniczek). Koszt jednego to 3 złote 57 groszy.

Wspólnie poprawmy warunki brzegowe! Szczegóły znajdziesz na specjalnej stronie internetowej: zawodnicy.Radio357.pl.

Zapraszam. Marek Niedźwiecki.


Akcja Główna w Kazimierzu Dolnym

Zwieńczeniem całego wspólnego działania, będzie Akcja Główna 6. Edycji Operacji Czysta Rzeka.  Odbędzie się w sobotę 20 kwietnia w Kazimierzu Dolnym. To właśnie tam, na 357 kilometrze Wisły przygotujemy specjalne miasteczko Operacji Czysta Rzeka i Radia 357, w którym spotkamy się wszyscy razem: przedstawiciele sztabu Operacji Czysta Rzeka, dziennikarze Radia 357, patroni i słuchacze radia, wolontariusze i partnerzy. Właśnie z tej okazji w Camping Port, na żywo będzie realizowana audycja “Zakamarki” Marka Niedźwieckiego. Będziemy sprzątać, aktywizować do działania, a przede wszystkim miło spędzać czas robiąc wspólnie coś dobrego. Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym. Współpraca: Hotel Król Kazimierz.

Limitowana kolekcja koszulek

Dla Patronów Radia 357, którzy zarejestrują sztab oraz zorganizują lokalną akcję sprzątania przygotowaliśmy limitowaną edycję 357 koszulek Szefa Sztabu Radia 357 (kolor czarny), natomiast dla uczestników sprzątania w Kazimierzu Dolnym podczas Akcji Głównej mamy 357 limitowanych koszulek białych.

organizatorzy

operacja czysta rzeka

Pierwsza i największa w Polsce społeczna akcja oddolnego sprzątania rzek, jezior oraz terenów zielonych. Powstaliśmy w 2019 nad Bugiem i szybko zaczęliśmy być obecni na terenie całej Polski. Szanujemy przyrodę i działamy dla niej, wierząc, że tylko razem można zmieniać świat na lepsze.

radio 357

Społeczność Radia 357 od samego początku angażuje się w tematy ważne. Tak przecież powstało to radio (50.000 patronów wspierających Radio), tak jest w czasie świątecznych licytacji (co roku ok. 1,5 mln zł zebranych na cele charytatywne) Tak też było gdy zbieraliśmy pieniądze i sadziliśmy las (ponad 10 hektarów lasu społeczności 357). Tym razem chcemy zachęcić naszą społeczność do posprzątania rzek i innych akwenów.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami:

infolinia: 22 290 20 40
(pn.-pt. 8:00-20:00)