Chodźmy do lasu!

Nadszedł pierwszy dzień kalendarzowej wiosny! Znów wyruszymy na rajdy rowerowe i piesze wędrówki na łono natury. W ramach programu Operacja Czysta Rzeka Sadzi Drzewa dbamy o to, by miejsc do leśnego wypoczynku było w przyszłości jeszcze więcej, a 21. marca świętujemy Międzynarodowy Dzień Lasów.

Dzisiejsze święto zostało ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2012 roku w celu podnoszenia świadomości ludzi na temat znaczenia lasów w prawidłowym funkcjonowania planety. Powierzchnia lasów w Polsce wynosi około 9,2 mln ha i stanowi 30% terenu całego kraju. Kompleksy leśne pełnią nie tylko istotną funkcję przyrodniczą, ale także gospodarczą i społeczną. Badania potwierdzają, że 20 minut spaceru po lesie znacząco obniża poziom kortyzolu, zwanego hormonem stresu.

Operacja Czysta Rzeka Sadzi Drzewa to program, w ramach którego za uczestników akcji sprzątania, którzy zrezygnowali z koszulek robimy nasadzenia. Dzięki naszym działaniom rośnie już 2960 buków i 2280 dębów, a kolejne akcje sadzenia odbędą się w nadchodzący weekend w Repkach, w powiecie sokołowskim. Partnerem programu jest Stowarzyszenie Wspólnota Arche.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcjach sadzenia lasu.

Szczegóły na temat nadchodzącej akcji znajdziecie tutaj.

Do zobaczenia na łonie natury!