Operacja Czysta Rzeka sprząta i gra z Juwenaliami Gdańskimi

Wiosna – najbardziej intensywny czas w Operacji Czysta Rzeka. To okres wzmożonej aktywności wolontariuszy, społecznych akcji sprzątania i imprez masowych. W tym roku postanowiliśmy wyjść naprzeciw studentom i podjęliśmy współpracę z Juwenaliami Gdańskimi – największymi juwenaliami w północnej Polsce.

Współpraca z Juwenaliami Gdańskimi zaowocowała trzema wspólnymi akcjami sprzątania ze studentami z trójmiejskich uczelni. Z terenów Wyspy Sobieszewskiej, Podleśnej Polany i gdańskich bastionów udało się nam uprzątnąć 67 worków śmieci! Wszyscy uczestnicy akcji sprzątania otrzymali bilet wstępu na Juwenalia Gdańskie. 17 i 18 maja bawiliśmy się wspólnie na terenie Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku.

Jak było? Wspaniale! Trójmiejska młodzież pozytywnie nas zaskoczyła! Juwenalia Gdańskie były bezpieczną imprezą pełną świetnej zabawy i muzyki. Przed kilkunastotysięczną publicznością wystąpiły takie zespoły jak: LemON, Bajm, Jamal, Vito Bambino, bracia Kacperczyk, Pull the Wire czy Tribbs. W piątkowy wieczór nasza rzeczniczka Izabela Sałamacha opowiedziała o działaniach Operacji Czysta Rzeka z głównej sceny festiwalu. W naszym miasteczku operacyjnym można było obejrzeć strój Macieja Nodzeńskiego, krakowskiego projektanta, który wygrał konkurs “Na Fali Zmian” współorganizowany przez Operację Czysta Rzeka i markę Dafi. Oprócz tego, na studentów czekało frisbee produkowane ze śmieci, konkurs na rzut do tarczy oraz twister. Do naszego stoiska i ścianki zdjęciowej podchodzili nie tylko studenci z Polski. Odwiedziła nas młodzież z RPA, Zimbabwe, Francji i Belgii. Jesteśmy przeszczęśliwi, że wieść o Operacji Czysta Rzeka dotrze także do innych krajów i kontynentów!

Organizatorami wydarzenia byli: Fundacja Gdańska, Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Partnerami społecznymi, oprócz Operacji Czysta Rzeka, były takie podmioty jak: Fundacja DKMS, Regionalne Centrum Wolontariatu. Partnerem Głównym było Miasto Gdańsk, Sponsorem Głównym Perła. Wśród Partnerów wydarzenia znaleźli się także: Bawaria Motors Gdańsk – Dealer BMW, Gdański Archipelag Kultury, Bilety24, Biedronka, Studio ID, DiP Events. Partnerzy Medialni: Trojmiasto.pl, gdansk.pl, ESKA Trójmiasto News, dlaStudenta.pl