Operacja Czysta Rzeka zwycięzcą plebiscytu Klimatyczni 2023 

W miniony weekend odebraliśmy honorową nagrodę Klimatyczni 2023 za działania promujące ochronę przyrody na Warmii i Mazurach. 

Wręczenie nagrody odbyło się podczas corocznego Olsztyn Green Festival, a w naszym imieniu odebrała ją rzeczniczka prasowa Operacji Czysta Rzeka, Iza Sałamacha. To dla nas bardzo ważne wyróżnienie – w tym roku na Warmii i Mazurach odbyły się 34 akcje, dzięki którym udało się uwolnić tereny zielone od 21 ton śmieci. Nie byłoby to możliwe bez wysiłku wszystkich lokalnych szefów sztabów, liderów akcji oraz 900 uczestników. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

To przyjemność z Wami troszczyć się o środowisko. Nie spoczywamy na laurach i działamy dalej!
 
Organizatorem plebiscytu jest Gazeta Wyborcza Olsztyn.
 
Podczas zielonego festiwalu mieliśmy także okazję opowiedzieć o naszych działaniach w studiu Dobrej Energii dla Olsztyna. W panelu „Lokalnie dla ekologii” wzięła udział Iza Sałamacha oraz Łukasz Śmietanko, lokalny lider i szef sztabu „Czysta Kośna”.
 
Łukasz jest z nami od dwóch lat, w tym roku zorganizował 13 akcji w swojej okolicy na Warmii i stanowi wzór do naśladowania dla wszystkich. Bierzcie z niego przykład i do zobaczenia nad rzeką!