Operacyjna integracja na Wełnie

Pierwszy majowy weekend upłynął nam owocnie. Gościliśmy w Porcie Nowy Młyn, gdzie podsumowaliśmy wysiłki ostatnich miesięcy, po czym zabraliśmy się do pracy, inaugurując sezon letniego sprzątania z kajaków. 
 
Choć w sobotę pogoda nie dopisała i niska temperatura wraz z deszczem uniemożliwiły nam spływ Wełną, dzień i tak zaliczamy do udanych. Zwiedziliśmy Muzeum Młynarstwa w Jaraczu, w którym poznaliśmy tajniki sztuki młynarskiej oraz modele najpiękniejszych wiatraków. Popołudniu był czas na integrację Sztabu Głównego oraz lokalnych, wielkopolskich ekip. Pochmurna aura, bliskość rzeki i młyna, majowa zieleń i dym z ogniska zapewniły odpowiedni klimat.
 
Niedziela przywitała nas słońcem i ciepłem. Warunki do spływu były więc niemal idealne. W siedmiokajakowym składzie wypłynęliśmy z Portu Nowy Młyn i niesieni nurtem Wełny pokonaliśmy prawie osiem kilometrów wśród malowniczych łąk i lasów. Uwolniliśmy rzekę od około 110 kg śmieci – głównie pustych butelek i puszek, ale i drutów, opon czy tworzywa budowlanego. Dolina Wełny może trochę odetchnąć :). 
 
Serdeczne podziękowania za Waszą obecność i zaangażowanie.
 
Edycja letnia i program “Przystań Czysta Rzeka” czas start! Do zobaczenia nad rzeką!