Pierwsza edycja programu “Rok nad Rzeką” dobiegła końca!

W poniedziałek, 18 grudnia, odbyło się podsumowanie programu edukacyjnego „Rok nad Rzeką”, realizowanego wspólnie z naszym Partnerem – Fundacją Inter Cars. Uczniowie szkół uczestniczących w programie przygotowali prezentacje, w których szczegółowo opisali swoje odczucia na temat tegorocznej edycji.

„Na zajęciach podobało nam się robienie map naszej okolicy. Choć z pozoru wiemy, gdzie się wszystko znajduje i jak dotrzeć w dane miejsce, w praktyce nie jest to łatwe zadanie. Jednak z pomocą pani Honoraty wszystko jest możliwe!” – to słowa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wróbla „Jaskółki” w Wyszkowie.

Mimo iż scenariusz zajęć dla wszystkich szkół był uniwersalny, zajęcia w każdej z placówek wyglądały nieco inaczej. Specyfika danej rzeki, uczestnicy, warunki atmosferyczne – wszystkie te czynniki sprawiły, że spotkania były unikalne i jedyne w swoim rodzaju. Dzięki programowi „Rok nad Rzeką”, młodzież zaprzyjaźniła się z fauną, florą i rodzimymi rzekami. W trakcie pięciu spotkań i wspólnego wyjazdu do wrocławskiego Hydropolis, dzieci przekonały się, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne.

„Rok nad Rzeką to wspaniała inicjatywa. Jako edukatorka przyrody jestem zaszczycona, że mogłam wziąć udział w takim projekcie. Pięknie jest uczyć w terenie! Teraz to innowacyjne, ale uważam, że tego typu lekcje powinny być stałym elementem programu nauczania. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, zadawały interesujące pytania, przyglądały się wodzie, roślinności i drobnym zwierzętom. Cieszyły się z każdej chwili spędzonej na świeżym powietrzu. To wiatr w żagle dla każdego nauczyciela!” – mówi Honorata Stafiej, edukatorka programu „Rok nad Rzeką”.

Dzięki grudniowemu podsumowaniu wiemy, że starania naszych edukatorów nie poszły na marne. Dzieci chcą dbać o czystość rzek i będą o tym mówić głośno!

W programie „Rok nad Rzeką” wzięły udział szkoły rekrutowane spośród uczestników czterech edycji Operacji Czysta Rzeka.

Nasza strona używa plików cookie (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych, więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności