Posadziliśmy las w Repkach

22 i 23 marca odbyły się kolejne akcje sadzenia drzew. Tym razem spotkaliśmy się we wsi Repki, w powiecie sokołowskim. Dzięki wspólnej pracy uczestników akcji, swoje miejsce w mazowieckim lesie znalazło 5440 nowych sadzonek.

W piątek 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Jako akcja społeczna zajmująca się dbaniem o czystość polskich rzek i ich okolic, jesteśmy świadomi, że istotną rolę w gospodarce wodnej pełnią lasy. Kompleksy leśne należą do naturalnych zbiorników retencyjnych i odpowiadają za regulację stosunków wodnych. Program Operacja Czysta Rzeka Sadzi Drzewa realizowany z Partnerem Stowarzyszeniem Wspólnota Arche, to inicjatywa, w ramach której sadzimy drzewa za uczestników akcji sprzątania, którzy zrezygnowali z operacyjnych koszulek.

W piątkowej akcji sadzenia drzew, na terenie 0,8 ha, udało się posadzić 3600 sosen i 760 dębów. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokołowie Podlaskim, Zespołu Szkół w Repkach, przedstawiciele Stowarzyszenia Wspólnota Arche oraz firm dhosting.pl i REMONDIS a także wolontariusze z okolic Repek, łącznie 131 osób.

Podczas sobotniej akcji udało się posadzić 1080 dębów. Łącznie, podczas obu akcji, posadziliśmy 5440 drzewek. Kolejne sadzenie odbędzie się 5 kwietnia w Trzemuszkach, w powiecie siedleckim.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego działania! Do zobaczenia w lesie!