Posadziliśmy las!

1000 sadzonek dębów, dzięki 25 wolontariuszom, znalazło swoje miejsce w gminie Kotuń,
w województwie mazowieckim.

Pierwszy las, w imieniu uczestników akcji szkolnych i tych, którzy zrezygnowali z koszulki, Operacja Czysta Rzeka posadziła nieopodal miejscowości Nowe Groszki i Ryczyca.

Jak na temat akcji wypowiadali się wolontariusze?

“Dla Stowarzyszenia Wspólnota Arche jak i całej Grupy Arche ważna jest przyroda i to skąd pochodzimy, więc bardzo naturalnym było dla nas dołączenie do tej akcji, tak jak wcześniej do Operacji Czysta Rzeka” – Monika Wojciechowska, prezeska Stowarzyszenia Wspólnota Arche.

“Robimy to również dla przyszłych pokoleń, dla naszych dzieci, żeby tak jak i my, mogły korzystać z polskich lasów spacerując po nich, zbierając grzyby” – mówił Daniel Cecot, manager sprzedaży z firmy Generali Poland.

Marek Wieliczko, dyrektor zarządzający TOYOTA AUTO PODLASIE Siedlce: “Uczestniczymy w Operacji Czysta Rzeka od początku, czyścimy lasy i rzeki, a teraz sadzimy, po prostu […]. Fajnie jest współpracować z kimś, kto ma taki sam punkt widzenia na otaczającą nas rzeczywistość”.

Wielkie dzięki za współpracę przy akcji sadzenia drzew dla Stowarzyszenie Wspólnota Arche, Nadleśnictwa Siedlce, firmy Toyota Auto Podlasie i Generali Poland.

Kolejne akcje przed nami, najpewniej już wiosną. Nie możemy się doczekać!

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

Do zobaczenia w lesie!