Ruszyła letnia edycja w Ćmielowie

W weekend 14-15 maja zainaugurowaliśmy letnią edycję Operację Czysta Rzeka w Ćmielowie. Pierwszy porządkowy spływ odbył się na rzece Kamiennej. Odcinek, który posprzątaliśmy leży na obszarze Natura 2000.

Członkowie sztabu Operacja Czysta Rzeka, który działał wiosną w Ćmielowie oraz nowi wolontariusze jako pierwsi w Polsce rozpoczęli letnią edycję naszej akcji.  W sobotę, 14 maja liczna grupa społeczników i pasjonatów kajakarstwa przy wsparciu grupy Ostrowieckie Morsy i Foczki popłynęła Kamienną, by zebrać zalegające w korycie rzeki śmieci. Odcinek, który wybrano na porządki jest wyjątkowo dziki i powalone drzewa zatrzymują śmieci w jednym miejscu. Dzięki sprawnej współpracy wielu osób udało się jedno z takich miejsc usunąć z trasy na Kamiennej.

Sprzątanie rzeki Kamiennej z kajaków trwało dwa dni. Jak relacjonuje szef sztabu – Przemysław Syta – zebrano ponad tonę śmieci, czyli ok. 70 worków odpadów. 

Podczas sobotniej inauguracji wolontariuszom towarzyszył jeden z pomysłodawców naszej akcji  – Daniel Parol ze sztabu głównego.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w weekendowe porządki w województwie świętokrzyskim. Kolejny raz przekonaliśmy się, że razem możemy wiele.

Następna akcja 28 maja w Słupsku. Tam popłyniemy rzeką Słupią i według zapowiedzi organizatorów sprzątania – ma być nas naprawdę dużo. Śledzcie nasze relacje na naszym profilu na Facebooku.