Spotkajmy się nad Bugiem! Sztab w Wyszkowie – Rybienku Leśnym

Czy mówiliśmy już, że Bug to jedna z naszych ulubionych rzek? Między innymi dlatego, że żyją nad nią i działają na jej rzecz naprawdę świetni ludzie. Ekipa z Rybienka Leśnego, dzielnicy Wyszkowa, jest z nami na pokładzie od samego początku i robi bardzo dużo dobrego w swojej okolicy – tegoroczna edycja Operacji Czysta Rzeka nie będzie pod tym względem wyjątkiem. Zajrzyjmy do Rybienka i dowiedzmy się, co szykuje na najbliższy czas!

Tak jak co roku, lokalny sztab jest powołany przez Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic; organizację, która aktywnie troszczy się o swoje ukochane miejsce na ziemi. Akcję zaplanowano na 15 kwietnia – o godzinie 12.30 uczestnicy i uczestniczki spotkają się na Placu Gwiaździstym  i wyruszą na sprzątanie brzegów Bugu od wyszkowskiej plaży Latoszek do Drogoszewa. Swojego wsparcia w terenie udzieli niezawodna 78 Wodna Drużyna Harcerska “JUNGA”.  Po owocnym sprzątaniu na placu Gwiaździstym odbędzie się integracyjne ognisko z poczęstunkiem oraz występem Jana Stokowskiego – akordeonisty z Kapeli Czerniakowskiej, Rybienko będzie więc rozbrzmiewać niepowtarzalnymi dźwiękami starego, dobrego folku :).

Przewidujemy udział około 300 osób – mówi nam Zbigniew Wyszyński, jeden z liderów sztabu w Rybienku Leśnym – Operacja Czysta Rzeka zdecydowanie się u nas “przyjęła” i ludzie chcą brać w niej udział. W naszej okolicy z roku na rok śmieci szczęśliwie jest coraz mniej.  Chcemy się ich pozbyć – Bug jest zbyt piękny i cenny, żeby je tolerować.

Do Rybienka na pewno będziemy jeszcze wracać – choćby dlatego, że tamtejsza Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Wróbla “Jaskółki” bierze udział w naszym programie edukacyjnym Rok nad Rzeką. Tymczasem trzymamy kciuki za kwietniową akcję i dziękujemy, że jesteście z nami!