Podsumowanie pierwszego sezonu sadzenia drzew

5. kwietnia odbyła się piąta akcja sadzenia lasu w ramach programu Operacja Czysta Rzeka Sadzi Drzewa. Od października sadziliśmy dęby, buki, graby i sosny za uczestników, którzy zrezygnowali z koszulek podczas akcji sprzątania. Pierwszy sezon działań kończymy wynikiem 11200 posadzonych drzew.

Wraz z piątą, jubileuszową edycją Operacji Czysta Rzeka, postanowiliśmy wzbogacić naszą działalność o kolejną, istotną opcję. Od 2023 roku, wszyscy wolontariusze akcji sprzątania mają możliwość zrezygnowania z koszulki operacyjnej na rzecz sadzonki. Tylko w ubiegłorocznej edycji, z możliwości tej skorzystało niemal 9000 uczestników. Program Operacja Czysta Rzeka Sadzi Drzewa jest realizowany na gruntach: własnych, samorządowych, należących do Lasów Państwowych lub innych powierzonych przez Partnerów lub jednostki współpracujące. Współorganizatorem i Partnerem Głównym programu jest Stowarzyszenie Wspólnota Arche

Podczas piątkowej akcji sadzenia lasu w Trzemuszce udało się posadzić 400 dębów i 120 grabów. Była to ostatnia akcja sadzenia w ramach pierwszego sezonu programu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z piątkowego spotkania w Trzemuszce na Mazowszu.

Podsumowanie pierwszego sezonu programu Operacja Czysta Rzeka Sadzi Drzewa

Dzięki świadomości naszych wolontariuszy i naszej determinacji, swoje miejsce w ziemi znalazło 11200 sadzonek:

  • 4520 dębów
  • 3600 sosen
  • 2960 buków
  • 120 grabów

2023 rok kończymy z nadwyżką nasadzeń, ale nie mówimy ostatniego słowa. Do lasu wrócimy jesienią.

Do zobaczenia!