SPOTKAJMY SIĘ NAD WARTĄ! OPERACJA CZYSTA RZEKA NA SPOTKANIU SOŁTYSEK I SOŁTYSÓW

W dniach 26-28 maja w Folwarku Konnym Hermanów koło Nowego Miasta nad Wartą odbędzie się współorganizowane przez Fundację Wspomagania Wsi spotkanie “Jak doenergetyzować sołtysa i sołtyskę?”. Lokalni liderzy i liderki z całej Polski będą wymieniać się doświadczeniami i zastanawiać nad metodami jeszcze skuteczniejszego działania. Nie może nas tam zabraknąć! 

Od samego początku Operacji Czysta Rzeka stawiamy na aktywizację lokalnych społeczności i zachęcamy ludzi do wspólnego zaangażowania  – tylko w ten sposób da się zadbać o przyrodę i świat wokół nas. Trzeciego dnia spotkania w Hermanowie w niedzielę 28 maja  pokażemy, co robimy w praktyce. Po wystąpieniu sołtysa Orzechowa, Aleksandra Warczygłowy, który opowie o prowadzeniu działań pro-ekologicznych, wyruszymy na połączony ze sprzątaniem spływ kajakowy Wartą. Akcję zaprezentuje
i poprowadzi założyciel Operacji Czysta Rzeka, Daniel Parol.  Wspólnie z uczestnikami i uczestniczkami spotkania spłyniemy z Pogorzelicy do Hermanowa. Do zobaczenia!