Sprzątanie Czarnej Nidy z Fundacją Holcim

W tegorocznej edycji Operacji Czysta Rzeka trzykrotnie sprzątaliśmy rzeki wraz z pracownikami Fundacji Holcim. Pierwsza ze wspólnych akcji sprzątania odbyła się w województwie świętokrzyskim nad Czarną Nidą.

Fundacja Holcim powstała, aby wspierać społeczności z najbliższego sąsiedztwa zakładów Holcim w Polsce. Misją fundacji jest rozwijanie potencjału społecznego poprzez inspirowanie mieszkańców do podejmowania inicjatyw, które pomagają tworzyć lepsze warunki życiowe. Misja ta jest realizowana poprzez kompleksowe, długoterminowe programy, które pozwalają wprowadzić trwałe zmiany i przynoszą wymierne rezultaty dla społeczności. Fundacja Holcim jest Partnerem Wspierającym tegorocznej edycji Operacji Czysta Rzeka.

Akcja sprzątania Czarnej Nidy rozpoczęła się w miejscowości Marzysz. Wraz z grupą 6 pracowników Fundacji Holcim spłynęliśmy Czarną Nidą sprzątając jej brzegi i koryto. Rzeka zrobiła na nas ogromne wrażenie – jest piękna, zróżnicowana, dzika i… pełna śmieci pokonsumpcyjnych. Podczas pięciogodzinnego spływu kajakowego udało nam się zebrać 18 worków pełnych butelek i puszek, zderzak samochodowy, osłonę silnika, wiadra, skrzynkę i kolekcję butów.

Ogromne dzięki za zaangażowanie wszystkich osób, w tym pana Czesława, właściciela firmy Kajakiem z Marzysza. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z akcji.