Sprzątanie rzeki Świder z Fundacją Holcim

27 czerwca odbyła się trzecia akcja sprzątania z pracownikami Fundacji Holcim. Tym razem spotkaliśmy się nad brzegami rzeki Świder na Mazowszu. Grupa 7 pracowników podczas spływu kajakowego zebrała z tafli wody 10 worków odpadów, oponę, kanister oraz gabaryty – łącznie 170 kilogramów śmieci.

Spotkanie rozpoczęło się briefingiem i poczęstunkiem w miasteczku operacyjnym. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia uczestnicy zostali przetransportowani do miejscowości Wola Karczewska, gdzie znajdował się punkt startowy spływu.

Świder jest prawym dopływem Wisły i mierzy 90 kilometrów. Swój bieg zaczyna daleko od Otwocka. Wypływa ze zbocza najwyższego wzniesienia Wysoczyzny Żelechowskiej. Bieg rzeki jest kręty, charakterystyczne są liczne zakola. Nurt jest miejscami bystry. W korytarzu rzeki na niektórych odcinkach powstają piaszczyste wysepki.

Uczestnicy akcji sprzątania zakasali rękawy do pracy i wyciągnęli z rzeki oponę, kanister, stare wiosło, mnóstwo śmieci pokonsumpcyjnych, m.in. butelki, puszki, opakowania po słodyczach. Łącznie niemal 200 kilogramów odpadów.

Dziękujemy za kolejną udaną akcję. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania.