Studenci z Trójmiasta posprzątali z Operacją Czysta Rzeka

Operacja Czysta Rzeka pojawiła się na tegorocznych Juwenaliach Gdańskich – największym święcie studentów w północnej Polsce. W ramach współpracy zorganizowaliśmy trzy akcje sprzątania Gdańska z udziałem osób studiujących w Trójmieście.

Pierwsza akcja odbyła się w 8 maja. W sprzątaniu wzięły udział 22 osoby a liderką akcji była Julia Stanisławska, która podkreśla, że jej grupa spisała się na medal! Uczestnicy posprzątali 4 bastiony (Św. Gertrudy, Wilk, Wyskok i Żubr) znaleźli kołpaki, walizkę pełną butelek i łącznie zebrali 30 worków śmieci.

Kolejne sprzątanie zorganizowano 14 maja na terenie Podleśnej Polany w okolicach III LO w Gdańsku. Liderka Maja Tyburska zaraportowała 16 worków śmieci.

Ostatnia wspólna akcja miała miejsce w czwartek 16 maja na Wyspie Sobieszewskiej. Uczestnicy planowali uprzątnąć brzegi Martwej Wisły płynąc kajakami, jednak porywisty wiatr uniemożliwił przeprowadzenie spływu. Mimo zmiany planów młodzież z trójmiejskich uczelni nie złożyła broni i posprzątała las na Wyspie Sobieszewskiej. W akcji brało udział 40 osób. Zebrano 21 worków śmieci, opony, kable, części samochodowe i materiały budowlane.

Wszyscy uczestnicy trzech akcji sprzątania otrzymali bilet wstępu na Juwenalia Gdańskie. 17 i 18 maja bawiliśmy się wspólnie na terenie Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku.