22 Marca – Światowy Dzień Wody

Od ponad trzydziestu lat chwilę po rozpoczęciu wiosny obchodzimy Światowy Dzień Wody. W Operacji Czysta Rzeka niezwykle cenimy ten dar natury i dlatego dbamy o jej czystość, sprzątając śmieci i edukając na temat odpowiedzianych zachowań nad wodą. Tylko w tym tygodniu porządkowe akcje odbędą się nad rzekami: Bystrzycą, Iną, Kamionką, Łyną, Sanem, Sępolenką, Radunią, Rypienicą, Wartą i Wisłą oraz jeziorami Kamionka Piast czy Kortowo.

Ustanowione w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ święto przypomina o fundamentalnym znaczeniu wody dla ludzkiego życia. Tylko dzięki temu najcenniejszemu z bogactw naturalnych jesteśmy w stanie funkcjonować i rozwijać się – bez wody nie będzie ani nas ani całej cywilizacji.

Pamiętajmy o spoczywającej na nas odpowiedzialności i tym, co możemy zrobić, żeby chronić i oszczędzać wspólne zasoby wodne.

Szanujmy wodę i dbajmy o jej jakość – na przykład zachowując czystość bliskich nam rzek oraz pozostałych akwenów. Dostęp do czystej wody jest prawem człowieka, postarajmy się więc, żeby nikomu jej nie zabrakło! 

Nasza strona używa plików cookie (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych, więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności