Światowy Dzień Ziemi z Operacją Czysta Rzeka

W weekend z okazji Światowego Dnia Ziemi w ramach Operacji Czysta Rzeka odbyło się 176 akcji w całej Polsce. Ponad 5000 osób sprzątało tereny zielone nad rzekami, lasy i inne zakątki. Według raportów na razie z 48 procent lokalizacji uwolniliśmy naturę z niemal 52 ton śmieci.

Co roku w związku z obchodami Światowego Dnia Ziemi w całej Polsce odbywa się najwięcej akcji sprzątania. Tak też jest w przypadku Operacji Czysta Rzeka. Ponad 5000 osób z workami na śmieci ruszyło w 176 lokalizacjach, aby sprzątać okolice.

Ponad 400 osób wzięło udział w wielkim sprzątaniu nad Wisłą – akcji Sztabu Głównego. 21 sztabów zebrało prawie 10 ton śmieci po prawym i lewym brzegu królowej polskich rzek.

Wielkie porządki odbyły się także na Odrze we Wrocławiu, ale także na Warmii i Mazurach, m.in. w Olsztynie, Purdzie, Lidzbarku Warmińskim, Dobrym Mieście czy Lubelszczyźnie – m.in. Chełmie, Lublinie, Międzyrzecu Podlaskim, Puławach, Radzyniu Podlaskim. Na Podkarpaciu sprzątano m.in. w Lubaczowie, Lesku, Narolu czy Sanoku.

Sprzątały praktycznie wszystkie województwa. Najliczniej tradycyjnie na Mazowszu – 56 akcji, na Lubelszczyźnie – 23, na Podkarpaciu – 14, Warmii i Mazurach – 14 oraz Podlasiu i Kujawsko-Pomorskiem – 11.

Wszystkim szefom sztabów i uczestnikom akcji – małym i dużym – bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Razem możemy więcej i to widać w relacjach z Waszych akcji. Cieszymy się, że w wielu miejscach donosiliście, że tam, gdzie sprzątacie kolejny raz, śmieci jest mniej. Z kolei w innych miejscach znajdowaliście odpady, do których nie dotarł nikt wcześniej i dzięki Wam zniknęły z łona natury.

Nie ustajemy w patrolowaniu i aktywności. W ramach wiosennej edycji porządki robimy do 6 maja! Dla spóźnialskich ostatni dzwonek na rejestrację akcji i do akcji już istniejących.

Tymczasem zobaczcie, jak było w Warszawie!

Nasza strona używa plików cookie (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych, więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności