Daniel Parol

Organizacja Sztabu Głównego

Jeden z ojców założycieli akcji Operacja Czysta Rzeka. Wspólnie z Jankiem Chrostowskim w 2019 r. ,,odpalili” pierwszą edycję, która rozpłynęła się po całej Polsce. W Operacji widzicie go najczęściej, gdyż to on ogłasza wszelkie newsy związane i przekazuje Wam najważniejsze informacje związane z akcją. Trochę też organizuje prace Sztabu Głównego.

Daniel Parol

Beata Podwojska

Beata Podwojska

Kreacja, grafika i DTP

Autorka znaku graficznego Operacji Czysta Rzeka oraz strony wizualnej akcji. Wszystkie elementy graficzne, które pojawiają się w ramach akcji wychodzą spod jej tabletu. To dzięki Beacie mamy ,,fajne” koszulki sztabowe i generalnie dobrze wyglądamy na mieście.


Dominik Stecki

TELEWIZJA OCR

Autor wszystkiego co się w Operacji pojawia w formie interaktywnej. Człowiek, który czasem patrzy na nas z góry. Odpowiedzialny za przygotowanie materiałów video i dźwiękowych. Dzięki niemu oprócz Daniela możecie od czasu do czasu obejrzeć co dzieje się w sztabach lokalnych, a także jak wyglądają nasze rzeki z lotu ptaka.

Na codzień realizuje własne filmy i produkcje video, tworzy swój własny projekt ,,Patrz na Wschód” gdzie podgląda wschód z góry i z dołu.

Dominik Stecki

Gabriela Chomiczewska

Gabriela Chomiczewska

Social Media

Działa w Operacji od 2021 roku, od pierwszej minuty jej obecności coś drgnęło w naszych mediach społecznościowych. W Operacji Czysta Rzeka tworzy naszego Instagrama, ale nie stroni też od Facebooka. W przeciwieństwie od Izy raczej w mediach jej nie zobaczycie, ale dzięki niej w social media możecie widzieć nas. Pomiędzy 8 a 19 spotkać ją można w jednym z kilku Instytutów Uniwersytetu Jagiellońskiego – zależy od tego, na jaki kierunek akurat ma ochotę. Całodobowa kocia mama. Wolny czas poświęca na aktywizm skupiony na wykluczeniach społecznych wszystkich istot żyjących. Rzadko, ale jednak bywa nad Bugiem, zwłaszcza w okolicach Włodawy.


Iza Sałamacha

Media i Public Relations

Jeśli macie okazję usłyszeć, zobaczyć lub przeczytać o Operacji Czysta Rzeka, to dzieje się tak dlatego, że palce maczała w tym Iza. Wbrew powszechnym standardom nie pracuje od poniedziałku do piątku od 9 do 17, ale czuwa nad nami całą dobę. Często możecie ją zobaczyć lub usłyszeć w mediach, bo jest także naszym rzecznikiem. To ona decyduje o tym, jak i co mówimy o Operacji, a czego nam mówić nie wolno, choć zazwyczaj mówimy Wam o wszystkim. A jeśli widzicie na naszej stronie internetowej świeże aktualności, to możecie być pewni, że to "robota" Izy. W przeszłości wymyślała i realizowała kampanie społeczne dla największych tego świata (a na pewno Polski), teraz wspiera tych mniejszych. Jeśli znacie hasło ,,Mam haka na raka” to jest to jeden z licznych projektów, w który była zaangażowana. Od półtora roku mieszka w Olsztynie, gdzie biega, morsuje i eksploruje Warmię, a w międzyczasie tworzy z nami Operację Czysta Rzeka.

Iza Sałamacha

Kasia Sobieska

Kasia Sobieska

KOORDYNACJA BIURA

Osoba od zadań specjalnych. Dzięki Kasi jesteście na bieżąco z tym co dzieje się w akcji i macie kontakt ze sztabem głównym. Nadzoruje pracę biura i infolinii, aktualizuje informacje w naszych kanałach, abyście byli na bieżąco z tym co się dzieje. Odpowiada za organizację akcji sztabu głównego. Ale jak ktoś z nas sobie nie radzi, lub jest w ,,niedoczasie” i wszystkie ASAPy już się wysypały, wówczas Kasia przychodzi z pomocą.
Poza tym jest fanką turystyki kulinarnej i lubi poznawać lokalne przysmaki. Działa również przy projektach takich jak: Festiwal Stolica Języka Polskiego, Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń czy Konkurs Ambasador Wschodu.


Konrad Smoliński

Koordynacja Akcji

Człowiek orkiestra. Odpowiedzialny za wszystko i dający z siebie wszystko. Pociąga wszystkie operacyjne sznurki i w zasadzie nic bez niego nie może się wydarzyć. Jeśli coś nie działa to Konrad szuka problemu i go rozwiązuje, a jeśli nie rozwiązuje to usuwa. Do Sztabu Głównego dołączył z Włodawy gdzie podczas I edycji koordynował jeden z największych Sztabów pierwszej akcji.

Na codzień spotkacie go we Włodawie, gdzie organizuje i uczestniczy w najróżniejszych projektach, którymi potem bombarduje wszystkich dookoła. I jeszcze jedno – to jedyny nasz doktor w Sztabie Głównym uczestniczący w Operacji.

Konrad Smoliński

Maciej Omelaniuk

Maciej Omelaniuk

Współpraca z samorządami/operatorami

Jeśli chcesz stworzyć własny sztab i nie za bardzo wiesz jak rozwiązać problem z odpadami, albo jesteś po rozmowie z lokalnymi partnerami, ale ciągle nikt nie chce Ci pomóc z odbiorem śmieci, wówczas na pewno na swojej operacyjnej drodze spotkasz Maćka. On podpowie, pomoże i wesprze Twoje rozmowy, a ostatecznie z nim ustalisz sposób w jaki odpady zostaną odebrane ze sztabu.

A gdy już wszystkie nasze odpady znajdą się we właściwym sobie miejscu wówczas Maćka spotkacie gdzieś daleko ukrytego nad Bugiem lub w Dolinie Narwii albo w Puszczy Białowieskiej gdzie podgląda zwierzaki wszelkiej maści.


Kamil Ćwiertnia

Online i system rejestracji

Kamil odpowiada za sprawne działanie Operację Rzeka w wirtualu. Cały czas pracuje nad usprawnieniem systemu rejestracji uczestników i sztabów. Dzięki niemu możemy “się policzyć”, wiemy ile mamy akcji, gdzie i kiedy będziemy sprzątać ile zebraliśmy śmieci. Dzięki systemowi możemy znaleźć akcję na mapie najbliżej nas i posprzątać razem z sąsiadami.
Kamil zarządza również naszą stroną internetową, aby działała zarówno na deskopie i urządzeniach mobilnych.

Kamil Ćwiertnia

Mariusz Byczyk

Mariusz Byczyk

Organizacja Eventów

W zasadzie jest niewidoczny, ale jego pracę oglądają wszyscy, którzy przybywają na finał Operacji Czysta Rzeka lub na inne wydarzenia, które tworzymy podczas akcji. A jeśli już uda Wam się go zobaczyć, to z pewnością będzie przemieszczał się w gronie swoich współpracowników i dbał o każdy szczegół związany z wydarzeniem, które właśnie realizuje. Najbardziej skrupulatny człowiek w naszej ekipie, dbający (czasem do przesady) o każdy detal imprezy.

Z zamiłowania restaurator, który w Lublinie prowadził kilka świetnych i znanych z dobrej muzyki i kuchni lokali. Nad Bugiem spędza czas w weekendy, gdzie oddaje się rowerowo-crossowym zmaganiom.


Mariusz Kalinowski

Sponsoring

Dzięki Mariuszowi Operacja Rzeka ma takich fajnych Sponsorów i Partnerów, i dzięki jego pracy jako wolontariusze i szefowie sztabów mamy nasze operacyjne koszulki, worki i inne narzędzia potrzebne do przeprowadzenia akcji. Także dzięki niemu i Partnerom, których zaprasza możemy sfinansować całe przedsięwzięcie.

Na codzień spotkacie z aparatem nad Bugiem, choć ostatnio widuje się go częściej w Gdyni. Prowadzi swój blog fotograficzny i oprócz zdjęć przyrody uwiecznia piękne kobiety na swoich fotografiach.

Mariusz Kalinowski

Rafał Siwek

Rafał Siwek

Współpraca ze sztabami

Myślisz o założeniu własnego sztabu lub już go założyłeś, ale nie wiesz co dalej robić, to na pewno z pomocą przyjdzie Rafał, który da Ci najlepsze wskazówki i wskaże najszybsze rozwiązania. To on jest opiekunem wszystkich naszych sztabów.

A jeśli chciałbyś przy okazji popływać kajakiem to zaprosi Cię na największą imprezę kajakową w Polsce, którą organizuje w Drohiczynie nad Bugiem pod nazwą ,,500 Kajaków”.


Bartek Skupiewski

CANOE PATROL

Dzięki Bartkowi mamy na czym pływać. Właściciel wypożyczalni sprzętu wodnego kajak24.pl z Sokołowa Podlaskiego, który działa z nami od 2020 roku. Udostępnia nam canoe, którymi w edycji letniej pływa “Canoe Patrol” OperacjI Czysta Rzeka sprzątający polskie rzeki.
Jeśli zobaczycie gdzieś w terenie białego busa z niebieskim logotypem Operacji Czysta Rzeka to Bartek jadący na kolejną akcję.

Bartek Skupiewski

Karolina Grzyb

Karolina Grzyb

Biuro

W Sztabie Głównym od 2022 roku. Z Karoliną będziecie mogli porozmawiać na Infolinii (od 15.00 do 20.00), odpowie też na Wasze pytania mailowo. Kulturoznawczyni z wykształcenia i zamiłowania, specjalista ds. organizacji projektów. Miłośniczka kultury przez duże „K”, wielkich wydarzeń, inscenizacji i działań dla dobra społecznego. Zakochana w przyrodzie i dobrej literaturze.


Klaudia Tarkowska

Biuro

Działa z nami od 2022 roku. Nadzoruje pracę naszego magazynu i wysyłkę paczek z materiałami do Waszych akcji. Jeśli chcecie się upewnić, czy liczba uczestników w systemie jest taka jaką zakładacie i czy paczka dojdzie na czas, z Klaudią możecie porozmawiać pod nr 3 naszej Infolinii (od 9.00 do 15.00).

Prywatnie studentka terapii zajęciowej, miłośniczka przyrody i zwierząt (szczególnie swoich kotów), spacerów po górach i dobrych kryminałów. 

Klaudia Tarkowska

Konrad Borzdyński

Konrad Borzdyński

Organizacja Eventów

Działa w zespole do organizacji wydarzeń i finału akcji. Bez Konrada nie ma eventu, akcja się nie zacznie i nie skończy. Czekając na wydanie koszulki możecie z nim pogadać np. o teatrze, a może jak ładnie poprosicie, to nawet Wam zaśpiewa.