#Warto spotkać się nad rzeką! Sprzątanie i turniej piłkarski z Wartą Poznań

6. edycja Operacji Czysta Rzeka jest bogata nie tylko w liczne grono świetnych wolontariuszy z całej Polski, ale także w ciekawe i ważne projekty, współtworzone z naszymi Partnerami i Sponsorami. #Warto spotkać się nad rzeką to wspólna inicjatywa ekologiczna Operacji Czysta Rzeka i klubu piłkarskiego Warta Poznań. 21 maja odbyła się impreza podsumowująca ten projekt, turniej piłkarski i akcja wspólnego sprzątania brzegów Warty w Poznaniu.

We wtorkowe przedpołudnie na terenie POSiR Rataje rozpoczął się piknik zorganizowany przez Wartę Poznań, Operację Czysta Rzeka i Poznański Ośrodek Sportu Rekreacji. Swoje stoiska zaprezentowali też partnerzy Warty Poznań: Sushi&Food Factor z marką Sushi4You, Zakład Zagospodarowania Odpadów i spółka Abrys. Pracownicy wymienionych firm, a także zawodniczki i zawodnicy Akademii Warty Poznań, piłkarze pierwszej drużyny „Zielonych” i uczniowie szkół odebrali stosowne pakiety i wyposażeni w rękawice oraz worki ruszyli w teren, by posprzątać brzegi Warty między mostami Przemysława I i Królowej Jadwigi.

Oprócz zbierania śmieci, podczas pikniku odbywały się warsztaty poświęcone edukacji ekologicznej. Uczestnicy mieli też okazję zrobić sobie zdjęcia z Martonem Eppelem, Filipem Borowskim i Kacprem Przybyłko oraz wziąć od nich autografy. Na zakończenie odbył się turniej piłkarski z udziałem drużyn wystawionych przez organizatorów akcji. W finale najlepszy był zespół złożony z pracowników Warty Poznań, który 1:0 pokonał zwycięzcę fazy grupowej, POSiR. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Sushi&Food Factor dzięki wygranej (również 1:0) z ZZO.

Mimo ogromnej miłości do piłki nożnej musimy przyznać, że lepiej wychodzi nam sprzątanie, niż kopanie, jednak cieszymy się, że mieliśmy okazję do wspólnych działań. #Warto spotkać się nad rzeką to inicjatywa, która miała zwrócić uwagę środowiska sportowego na problem otaczających nas odpadów i zanieczyszczenie rzek. Wraz z Wartą Poznań, pierwszym “zielonym” klubem w Polsce, pokazaliśmy, że sportowcy to ludzie o wielkich talentach i równie wielkich, wrażliwych na przyrodę sercach.

Ogromne dzięki za wspólne działania, świetny turniej i ponad 400 kilogramów zebranych śmieci! Pamiętajmy, że w zakresie dbania o otaczającą nas przyrodę, wszyscy gramy do jednej bramki.

Do zobaczenia nad rzeką!