Wiosenna edycja za nami!

Koncertem w Orzechowie nad Wartą zakończyliśmy wiosenną edycję Operacji Czysta Rzeka. Choć raporty ze sztabów dotyczące zebranych ton śmieci wciąż spływają, to już wiemy, że najwięcej nas sprzątało nad rzeką – w 274 akcjach! Było nas w sumie 7196 uczestników! Dziękujemy, że byliście z nami!

W naszym systemie mamy zaraportowanych ponad 155 ton odpadów, a dane wciąż ulegają aktualizacji. To ponad 10 tys. worków.

W tym roku akcje odbyły się w każdym województwie w Polsce! Cieszymy się, że udało nam się poszerzyć horyzonty. Najaktywniej i najliczniej działaliście w regionach:

  1. Mazowsze – 125 akcji, 2143 uczestników,
  2. Lubelszczyzna – 65 akcji, 1178 uczestników,
  3. Podlasie – 30 akcji, 460 uczestników.

Na uwagę zasługuje fakt, że niespełna połowa przy tych wydarzeniach to młodzież i dzieci.

Wielkopolska, mimo zgłoszonych 22 akcji zgromadziła 485 zaangażowanych – to daje 3 miejsce wśród wszystkich uczestników. I dlatego właśnie w tym rejonie, w Orzechowie nad Wartą, odbyło się podsumowanie wiosennej edycji Operacji Czysta Rzeka. Było klimatycznie, pogoda nam dopisała. Humory też. Muzycznie wspaniale nas poprowadził Łukasz Jemioła.

Warto było spotkać się nad Wartą i poznać naszych wolontariuszy!

A już w ten weekend (14-15 maja) rozpoczynamy edycję letnią w Ćmielowie nad Kamienną (woj. świętokrzyskie). Będziemy pływać i sprzątać z poziomu wody na 16 rzekach aż do końca wakacji. W tej edycji współpracujemy z lokalnymi sztabami, które już niejednokrotnie pokazały, że ze śmieciami w wodzie im nie po drodze. W międzyczasie pojawimy się także na 6 festiwalach i wydarzeniach z naszymi partnerami. Tam szukajcie naszych czerwonych canoe. W wakacje będziecie mieć także okazję posłuchać naszych gości na imprezach kulturalno-muzycznych, którzy podpowiedzą, co i jak możemy jeszcze zrobić dla naszej planety.

Do zobaczenia!