Wiosenne rekordy – ponad 280 ton śmieci i ponad 18 tysięcy uczestników

Z roku na rok idzie nam coraz lepiej! Tegoroczna edycja wiosenna Operacji Czysta Rzeka okazała się rekordowa.  

Po podliczeniu 70% przeprowadzonych akcji wiemy już, że osiągnęliśmy najwyższe wyniki w historii akcji. Od 14 marca, czyli Światowego Dnia Działań na Rzecz Rzek, do 6 maja udało nam się zebrać ponad 280 ton śmieci, posprzątanych przez ponad 18 tysięcy uczestników i uczestniczek. Jeszcze nigdy nie było nas aż tak wielu i nie byliśmy tak skuteczni!

Podobnie jak w ubiegłych latach, najwięcej aktywności odnotowaliśmy w województwie mazowieckim – 3301 osób wzięło tam udział w 138 akcjach i zebrało ponad 64 ton śmieci. Drugą pozycję zajęło województwo lubelskie z 2532 osobami, 91 akcjami i prawie 47 tonami odpadów, trzecie miejsce natomiast przypadło województwu podlaskiemu, które może pochwalić się 1162 uczestnikami, 43 akcjami i ponad 16 tonami zebranych śmieci.  Dobre wyniki zaliczono także na Warmii i Mazurach, w Wielkopolsce oraz na Pomorzu Zachodnim

Jak można się było tego spodziewać, najczęściej spotykaliśmy się nad rzekami – nad ich brzegami zorganizowano ponad 369 akcji, sprzątaliśmy jednak również w naszych miejscowościach, lasach oraz nad jeziorami.  Odbyło się również 40 akcji kajakowych, których w sezonie letnim będzie jeszcze więcej. 

Pełne wyniki etapu wiosennego zostaną opublikowane 1 czerwca. Ogromne podziękowania dla wszystkich uczestników akcji oraz partnerów. Bez Waszego zaangażowania ten sukces nie byłby możliwy! Do zobaczenia nad rzeką!