Wspieramy Odrę

Nie godzimy się na śmieci wokół nas i nie godzimy się na zanieczyszczanie środowiska. Popieramy działania na rzecz przetrwania ekosystemów, dlatego wszystkich, którym nie są obojętne losy Odry, zachęcamy do wsparcia działań na rzecz tej rzeki. 6 maja odbędzie się Manifestacja dla Odry mająca na celu nadanie Odrze osobowości prawnej, a tym samym objęcie jej najbardziej profesjonalną ochroną stworzoną przez człowieka. 

Katastrofa ekologiczna na Odrze była szokiem, jednak wygląda na to, że wielu przywykło do widoku śniętych ryb, bo proceder wciąż trwa. Ścieki i solanka są regularnie zrzucane do rzeki. Nie możemy patrzeć obojętnie na to, co się dzieje, dlatego wspieramy inicjatywę nadania Odrze osobowości prawnej, a tym samym objęcie ją najbardziej profesjonalną ochroną stworzoną przez człowieka. Pomysł wzorowany jest na rozwiązaniach prawnych Nowej Zelandii, Kanady i Hiszpanii.

W najbliższą sobotę 6 maja do Wrocławia dotrze Wielki Marsz dla Odry. To inicjatywa organizacji proekologicznych i środowiska artystów, które domaga się uznania Odry osobą prawną. Protestujący będą maszerować przez miasto w niebieskich ubraniach. Każdy może dołączyć. Tak jak organizatorzy marszu chcemy żyć w zdrowym świecie, w którym rzeka uznawana jest za żywą istotę a nie ściek lub drogę. Popierając tę ideę, zapraszamy do udziału w manifestacji, szczegóły na https://www.facebook.com/events/956207249082688

Zachęcamy także do podpisania petycji na http://www.osobaodra.pl/.